Gündem

Bir Kumpas Girişimi Daha

Paylaş:

 

ALPARSLAN KUYTUL HOCAEFENDİ’YE BİR KUMPAS GİRİŞİMİ DAHA!

BEN KONUŞMALARIMDA HAKKI HESABA KATMAK ZORUNDAYIM

Yenisöz Gazetesi ve Takvim Gazetesi Alparslan Kuytul Hocaefendi’nin 29 Aralık Cuma akşamı cevaplandırdığı bir soruyu çarpıtarak halkı yalan ve iftira dolu haberlerle provoke etme girişiminde bulundu.

Hocaefendi’nin fotoğrafının da montajlanarak değiştirildiği çarpıtma ve iftiralarla dolu haberde Hocaefendi hedef gösterildi.

Bazı haber sitelerinin de katıldığı bu kumpas girişimi hakkında Alparslan Kuytul Hocaefendi 12 Ocak 2018 günü, canlı yayında gerçekleştirdiği Tefsir Dersi sonrası kendisine yöneltilen soru üzerine cevap verdi:

“Yenisöz, Takvim Gazeteleri, Akit Tv ve OdaTv Haber’de çıkan haberlere göre,

15 Temmuz’da sokağa çıkan halka cani, halka kurşun sıkan askerlere masum demişim. Bu kadar mı adileştiler? Müslümanız diyorlar. Vallahi insan eğer İslam’ı bilmiyorsa şu İslamcı geçinen gazetecilerin yaptıklarına bakıp İslam’dan nefret eder. Birçok kimsenin dinsiz olmasına bu tür Müslümanlar sebep oldular.

Benim yaptığım açıklamayı bazı büyük hesaplar paylaşmış. 200 bin, 300 bin, 1 milyon, 2.1 milyon takipçi veya beğenisi olan hesaplar videoyu yayınlamış. Velhâsıl Türkiye’de duymayan kalmamış. Herkesin izlediğini görünce çıldırıyorlar ve iftiraya başlıyorlar.

Konuşmamı izleyen herkes benim cani kelimesini darbeye karşı çıkan halka değil, darbeci olmayan, aldatılarak kışladan çıkartılmış olan masum askerlerin başını kesen, köprüden aşağı atan kimselere dediğimi görecektir. Yine konuşmamı namertçe kırparak manayı bozdular. Bunlar bunu bile bile yapıyorlar.

Sen bize zarar veriyorsun, diyorlar. Hayır, ben size zarar vermiyorum! Ben haksızlığa zarar veriyorum! Ben zulme zarar veriyorum! Ben adaletsizliğe zarar veriyorum! Ben yanlışa yanlış diyorum! Bir sürü haksızlık yapılıyor.

Bana “sen bizi hesaba kat” diyorlar. Hayır, sizi hesaba katamam. Ben Hakk’ı hesaba katmak zorundayım. Bana “partimizi düşün” diyorlar. Hayır, ben Hakk’ı düşünmek zorundayım. Bunlar “biz ne yaparsak yapalım, kimse tenkit etmesin, herkes sussun” diyorlar. Yunus Emre böylelerine: “Be hey Yûnus, sana söyleme derler, ya ben öleyim mi söylemeyince?” der.

İSLAMİ HAREKETİ BİTİRMEK İSTİYORLAR!

Hocaefendi hükümetin yaptığı zulme değinerek şunları ifade etti:

“Her türlü zulmü yapsınlar ama kimse konuşmasın. Bunu istiyorlar. Birisi krala ‘çıplak’ demeliydi. Kimse demedi. Ben dediysem hata mı ettim. Çıplaklardı, çıplak dedim. Zulmetmeselerdi. Daha dikkatli olsalardı. Birçok masum insanı içeri aldılar? 15 Temmuz bahanesiyle İslamî hareketi bitirmek istiyorlar. Bütün cemaatleri bitirmek istiyorlar. Böylece insanlar korksun ve hiçbir cemaate gitmesin istiyorlar.

Böyle istihbarat, böyle hâkim, savcı olamaz. 4 kişiyi hapse at, 3’ünü bırak, var mı böyle adalet? Bunu bilerek yaptılar. Herkes 3-5 ay, 1 sene yatsın, çıksın! Böyle birisi daha hiçbir cemaate selam verir mi? Onun ailesinden olanlar daha hiçbir cemaate gider mi? Herkesi korkutmak için bunu yapıyorlar. Adam, Allah rızası için, derslerinden istifade etmek için gitmiş olabilir. Çocuğunu onların okullarına daha iyi eğitim görsün diye göndermiş olabilir. Cumhurbaşkanının damadı da onların okulunda okumadı mı? Ne var bunda?

Bunlar diyorlar ki, ne yaparsak yapalım, kimse tenkit etmesin. Niye Allah mısınız, peygamber misiniz? Ben düşmanca tenkit etmiyorum ama siz bana düşmanlık yapıyorsunuz. Ben size iftira atmıyorum ama siz bana iftira atıyorsunuz. Ben olanı söylüyorum ama siz olmayan şeyleri söylüyorsunuz. Kıyamet günü görüşeceğiz.”