Hakkımızda

Gayemiz

Öncü Neslin Yükselen Sesi, Furkan Nesli Dergisi isminin de gereği olarak, her zaman Hakkı ortaya koyup işe evvela Allah Azze ve Celle’nin hakkıyla başlanması gerektiğini savunmaktadır. ‘Allah’ın dünyasında Allah’ın dediği olmalı’ söylemini kendine düstur edinmektedir.

Hedefimiz

Mazlumların çığlıklarının arşa yükseldiği bu dönemde dergimizin ilk hedefi İslam Medeniyetine ulaşmaktır. Bu hedef ile yayın hayatına devam eden dergimiz aydın âlim vasıflarına haiz bir neslin yetiştirilmesini elzem görmektedir. Bu nedenle meselelere Kur’an ve Sünnet penceresinden bakarak, batının ve batılın iç yüzünü ortaya koymayı şiar edinmiştir. Ayrıca Muhterem Alparslan Kuytul Hocaefendi’nin meselelere basiretli yaklaşımlarından ilham alarak, şu karanlık çağda yönünü şaşırmış insanımıza ışık olma gayretindedir.

Vazifemiz

Öncelikli vazifesi İslami bilinç kazandırmak ve tebliğ olan dergimiz; İslami davetin ve kutlu davanın tüm insanlığa ulaşmasını amaçlamakta ve gerçeklerin gizlendiği, hakların gasp edildiği, yapılan zulümlere sessiz kalındığı bir dönemde, hakkın gür sesi olma misyonunu yüklenmektedir. Dergimiz Ümmetin kanayan coğrafyalarını gündeme getirerek Müslümanların derdiyle hemhal olmayı, kardeşliğimizi hatırlamayı, aynı zamanda bugün bu duruma düşüşümüzün sebeplerini ve çözümlerini masaya yatırmaktadır.

Derginin Kuruluşu ve Amacı

2011 yılının Mayıs ayında yayın hayatına başlayan dergimizin amacı; Tevhid Davasını herkese ulaştırmakla birlikte toplumumuza aydın-âlim bir bakış kazandırmaktır. ‘Allah’ın dünyasında Allah’ın dediği olmalı’ söylemiyle, İslami davetin ve kutlu davanın tüm insanlığa ulaşmasını amaçlamaktadır.