Serbest

Furkan Eğitim Ve Hizmet Vakfı Olarak Sosyal Ağlarda Biz

Paylaş:

Günümüzde internetin öneminin her geçen gün artmakta olduğu herkesin malumu... Birçok fikrin, inanışın ciddi manada savunulduğu bu ortamda, şüphesiz müslümanlar da İslam’ı anlatmalı, tanıtmalıdır. İnterneti davamız için kullanır ve bunu bir hizmet gibi görür, öyle hareket edersek İslam Medeniyeti’nin tüm dünyada bir an önce kurulmasını sağlamış oluruz. Bu zamanda interneti kullanmamak, internetten istifade etmemek doğru olamaz. 

Furkan Vakfı’na ait olan hesaplar ile birçok kardeşimiz yurtdışında internet faaliyetlerinden istifade etmekte ve Temel Eğitim Dersleri almaktadır. Birçok kardeşimiz yalnızca Cuma sohbetini, tefsir derslerini, konferanslarımızı izlemekle kalmıyor; internet aracılığı ile haftanın iki-üç günü düzenli eğitim alıyor.

Normal şartlarda ulaşmamızın mümkün olmadığı kadar insana bu yolla ulaşabiliyor ve onların da İslamî şuur alarak harekete geçmelerini sağlayabiliyoruz elhamdülillah. İşte bir tıklayarak, tanıştığınız insanları yönlendirebileceğiniz ve onların eğitim almasına vesile olacağınız Furkan Eğitim ve Hizmet Vakfı olarak sizlerin hizmetine sunduğumuz internet adreslerimiz:

  • FURKANVAKFİ.NET http://www.furkanvakfi.net/

 “Biz Medeniyetimize Dönüyoruz” sloganı ile başlattığımız hareketimizin internet çalışması olan fukanvakfi.net adresi yıllardır Furkan Vakfı’na dair gündemdeki tüm konuları bir tıklayarak sizlere ulaştırıyor.  Vakfımızın düzenlediği veya düzenleyeceği her türlü sosyal kültürel faaliyetleri vakfımızın sitesinden takip edebilirsiniz.

 Her Cuma akşamı Muhterem Alparslan KUYTUL Hocaefendi’nin yaptığı tefsir derslerini,  yurt içinde ve yurt dışında düzenlemiş olduğumuz konferanslarımızı canlı olarak sitemizden takip edebilirsiniz.

Ayrıca;

Furkan Vakfı facebook https://tr-tr.facebook.com/Furkan.Egitim.ve.Hizmet.Vakfi

Furkan Vakfı twitter  https://twitter.com/furkanvakfi hesaplarımızdan da gündemdeki konuları takip edebilir, sesimizi sosyal medya aracılığı ile tüm dünyaya duyurmamızda sizler de etkili olabilirsiniz. 

  • NET http://www.furkanhaber.net/index.html

Arama motorunuza furkanhaber.net yazarak haber sitemize ulaşabilirsiniz. Güçlünün değil, hakkın ve haklının yanında olan furkanhaber sitesinde gündem, ortadoğu, siyaset, dünya, ekonomi, sağlık, eğitim, medya, kültür-sanat ve eğitim-yaşam gibi başlıklarla en güncel haberler yer almaktadır.

Muhterem Alparslan KUYTUL Hocaefendi ve Furkan Nesli Dergisi’nin kıymetli yazarlarının da köşe yazılarının yayınlandığı sitede İslam dünyası için önemli haberlerin yer aldığı yazılardan alıntılar da yapılmaktadır.

Furkanhaber sitesinin android ara yüzünü siteye girerek tabletlerinize veya cep telefonlarınıza indirip günün her saatinde güncel haberlere ulaşabilirsiniz. İslam dünyasından haberler için siz de furkanhaber sitesini ziyaret edebilirsiniz. 

  • İSLAMİDERSLER.COM http://www.islamidersler.com/ İslami eğitim almak için artık engel kalmadı...Sizler için hazırlamış olduğumuz İslami eğitimlerin yer aldığı sitemizle, bulunduğunuz her mekân ve zamanda eğitim alabileceksiniz. Tek yapmanız gereken islamidersler.com adresine girerek ve sitemizde verilen telefon numaralarıyla irtibata geçerek  size verilen internet şifresi ile sitemize ücretsiz üye olmak. Bu şekilde alacağınız düzenli ve kaliteli bir eğitim ile sizler de bulunduğunuz ortamlarda ders halkaları başlatabilir İslam medeniyetinin kurulmasına katkıda bulunabilirsiniz.
  • TVFURKAN http://tvfurkan.com/ Müjde! Vakfımızın web kanalı TvFurkan artık sizlerle... İlk konuğu olan Muhterem Alparslan KUYTUL Hocaefendi’nin  açılışını yaptığı program ile yayın hayatına başlayan TvFurkan sayesinde, halkımıza İslamî şuur ve hassasiyet kazandırılmakta ve sahih bir din anlayışı öğretilmektedir.
  • FURKANNESLİ.COM http://www.furkannesli.com/ 5. yılına giren Furkan Nesli Dergisi’nin arşivlerinin bulunduğu sitede, yeni çıkan sayıları aynı gün içerisinde takip edebileceksiniz.
  • com yenilenen sitesi ile siz değerli halkımızla buluşuyor. Ayrıca Furkan Nesli Dergisini android ara yüzü ile akıllı telefonlarınıza indirip evde, okulda, otobüste, parkta her yerde okuyabilirsiniz.
  • FURKAN VAKFI YOUTUBE https://www.youtube.com/user/furkanvakfivideo Muhterem Alparslan KUYTUL Hocaefendi’nin Cuma sohbetlerinde ve konferanslarında sorulan binlerce soruya verdiği cevapları, ümmetin uyanışı için yapmış olduğu konulu dersleri, vakfımızın kuruluşundan bugüne düzenlenmiş olan miting, konferans, tiyatro gibi her türlü sosyal-kültürel aktivitelerin de yer aldığı videoları bulabilirsiniz. Sizler de bizi bizden tanımak ve her konudaki görüşümüzü net olarak öğrenmek için; Youtube kanalımıza abone olmakta gecikmeyin.
  • GRUP FURKAN https://tr-tr.facebook.com/grupfurkanadana Beste ve yorumlarıyla İslam davasına hizmet eden Grup Furkan’ın ezgi ve marşlarını Grup Furkan’ın resmi facebook, twitter ve youtube adreslerinden dinleyebiliriniz.
  • İSLAMİ SORULARA CEVAPLAR http://islamisorularacevaplar.com/ Sizler de aklınıza takılan her türlü soruya Kur’an ve sünnete ters düşmeyen, doğru ve net cevaplar arıyorsanız islamisorularacevaplar.com adresine girip bilgi sahibi olabilirsiniz.
  • Furkan Gençlik facebook https://www.facebook.com/FurkanGenclik Gençliğin sosyal medyada yeni gözdesi haline gelen FurkanGençlik yaptığı çalışmalar ile gençler arasında hızla yayılmaya devam ediyor. Sizler de facebook adresimizden Furkan genç’in gündemini takip edebilirsiniz.