Editör'den

Furkan Hareketine Yapılan Zulümleri Kınıyoruz!

Paylaş:

Bu ülkede dinini hakkıyla yaşayan, hak bildiğini söylemekten korkmayan ve baskılara boyun eğmeyen Alparslan Kuytul Hocaefendi ve Furkan Hareketi mensupları Tevhidi anlattıkları, ülkede yaşanan hukuksuzlukları dile getirdikleri ve zalime biat etmedikleri için yaklaşık 10 yıldır sistematik zulümlere maruz kalmaktadır. Derin güçler bu süre içerisinde Furkan Hareketi mensuplarına teklif ve tehditlerle ajanlık ve hainlik teklif etmişlerdir. Bu yöntemlerle insanları korkutmayı ve bu hareketten uzaklaştırmayı amaçlamışlardır fakat amaçlarına ulaşamamışlardır. Amaçlarına ulaşamadıklarından dolayı zulmün dozunu artırarak Alparslan Kuytul Hocaefendi’ye ve talebelerine kirli bir kumpas kurmuş ve tertemiz insanların tutuklanmalarını sağlamışlardır. Derin güçler bununla da kalmayıp hocalarının ve kardeşlerinin özgürlükleri için basın açıklamaları, yürüyüşler ve çeşitli meşru eylemler gerçekleştiren Furkan Hareketi mensuplarına yer yer ağır darp ve kimi zaman hukuksuz gözaltı yapmışlardır. Hatta kimi zaman hukuksuzluğun dozunu artırarak, gerekçesiz kararlarla onları tutuklama gereği duymuşlardır. Ayrıca gözaltında ve cezaevinde çıplak arama ve gerek psikolojik gerekse de fiziksel işkence dahil olmak üzere insan onurunu kıran uygulamalar gerçekleştirmişlerdir. Yine tutuklu bulunan Alparslan Kuytul Hocaefendi ve Furkan Hareketi mensupları kendi şehirlerinden onlarca, yüzlerce kilometre uzağa sevk edilerek adeta sürgün edilmişlerdir.

Alparslan Kuytul Hocaefendi’ye yönelik yapılan haksız tutukluluk ve sürgün zulmüyle birlikte aylar geçmesine rağmen hâlâ tecrit zulmü devam ettirilmektedir. Bu şekilde yıldırmak ve sindirmek amacıyla psikolojik şiddet yöntemi uygulanmaktadır. İslam düşmanları Alparslan Kuytul Hocaefendi’nin sesini kısabilmek için ellerinden geleni yapmaktadırlar. Fakat şu bir gerçektir ki Alparslan Kuytul Hocaefendi’nin sesi bir değil binlerce talebesiyle yankı bulacaktır. Dünden bugüne kadar susturulamadığı ve durdurulamadığı gibi Tevhid davasının savunucuları bugün de susturulamayacaktır.

Yıllardır zulümlerini çeşitli versiyonlarla devam ettiren derin güçler, Furkan Hareketine adeta ambargo uygulamakta ve Alparslan Kuytul Hocaefendi’yi ve Furkan Hareketini sindirmeye çalışmaktadır. Bizler Furkan Nesli Dergisi olarak hak bildiğini çekinmeden söyleyen Başyazarımız Alparslan Kuytul Hocaefendi’ye ve Furkan Hareketine yapılan bu zulümleri kınıyor, adil bir düzenin gelmesini Rabbimizden niyaz ediyoruz.