Gündem

Gündeme Dair…

Paylaş:

FURKAN TV YENİ YAYIN DÖNEMİNE BAŞLIYOR

Furkan TV, yeni yayın döneminde kaliteli, özgün, faydalı ve birbirinden güzel programlarıyla izleyicileriyle buluşacak.

Sezon içerisinde şu programlar yer alacak:

  • Tevhide duyulan ihtiyacın konuşulacağı “Tevhidden Medeniyete”
  • Furkan Nesli Dergisi yazarlarının konuk olacağı ve hayata dair meselelerin konuşulacağı “Furkan Nesli Yazarları İle Söyleşi”
  • İslam Medeniyeti yolunda mücadele ederken kadınlara düşen görevlerin konuşulacağı “İslam Davası ve Müslüman Kadın”
  • Aile içi huzursuzlukların arttığı çağımızda, ailede huzuru Kur’an ve sünnete göre yeniden tesis etmenin yollarının anlatılacağı “İslam’da Aile ve Evlilik”
  • Sahabilerden misallerin anlatılacağı “Sahabe Hayatlarından Tablolar”
  • Hayırlı bir nesil yetiştirebilmek için “Çocuk ve Eğitim”
  • Ashabın ve öncü şahsiyetlerin hayatlarından derlenen “Kıssadan Hisset”
  • Halkın siyasi ve güncel meselelere bakışını ortaya koyan “Ne Dersin?”

Bizler de bünyesinde İslami mücadeleden aile ve çocuk eğitimine birçok konuyu barındıran,  Hak’tan  taraf  yayıncılık anlayışıyla, toplumun gelişimine katkı sağlayan ve Tevhidi mesajı ekranlardan evlerimize taşıyan Furkan TV’ye yeni yayın hayatında Furkan Nesli Dergisi olarak başarılar dileriz.

102 FURKAN GÖNÜLLÜSÜNÜN MAHKEMESİ BİR KEZ DAHA ERTELENDİ!

Furkan Gönüllüleri, Alparslan Kuytul Hocaefendi'nin 18 Ekim 2019'da Adana Bölge Adliyesi 11'inci Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşmasına destek amaçlı toplanmışlardı. Kolluk kuvvetlerinin sert müdahale uyguladığı gönüllülerden 102 kişiye 'Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu'na muhalefetten dava açılmıştı. 17 Eylül’de 14’üncü Asliye Ceza Mahkemesinde 4'üncü celsesi görülen ve 30 sanığın ifadesi alınan dava, 19 Kasım'a ertelendi.

FURKAN GÖNÜLLÜLERİNE KURULAN KUMPASLARA YENİLERİ EKLENMEYE DEVAM EDİYOR!

Furkan Gönüllüsü Emrah T. adlı vatandaş memleketi Diyarbakır'dan Adana'ya dönüş yolunda polis çevirmesine takıldı. Jandarma ekiplerince Mardin Cumhuriyet Başsavcılığına sevk edilen gönüllü, akşam saatlerinde SEGBİS bağlantısıyla yargılandığı Adana Nöbetçi Sulh Ceza Hâkimliğince tutuklandı! Kaçırıldığı mafya tarafından 12 gün sonra serbest bırakılan iş insanı Koray S. savcılığa verdiği ifadede Furkan Gönüllülerinin olayla bir bağlantısı olmadığını, kendileriyle dost olduğunu belirtmişti. İş adamının ifadelerinin ardından tutuklu olan 3 Furkan Gönüllüsünün derhal serbest bırakılması beklenirken, bir hukuksuzluğa daha imza atıldı ve herhangi bir delil sunulmadan bir gönüllü daha hukuksuzca cezaevine gönderildi.