Gündem

İslami Faaliyetlere İhanet

Paylaş:

 

#İSLAMİ FAALİYETLERE İHANET!

Muhterem Alparslan Kuytul Hocaefendi Cuma günü tefsir dersi sonrasında “Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’ın ‘STK’ların merdiven altı din eğitimi vermesine müsaade edilmeyeceği yönündeki açıklamasını’ nasıl değerlendiriyorsunuz?” sorusuna verdiği cevapta; “merdiven altı faaliyet’ diyerek, yapılacak baskılar meşru gösterilmeye çalışılıyor” diyerek konu ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. *

Sosyal medyada da yankı uyandıran açıklama hakkında Alparslan Kuytul Hocaefendi Twitter’dan da tepki vererek bu talihsiz açıklamayı İslami faaliyetlere ihanet olarak değerlendirdi.

İŞTE ALPARSLAN KUYTUL HOCAEFENDİ’NİN KONU İLE İLGİLİ TWEETLERİ:

·         Dindar kitlelerin ve cemaatlerin destek ve oylarıyla iktidara gelip sonra onların faaliyetlerine ‘merdiven altı faaliyetler’ diyen ve bu faaliyetlere engel olunacağı açıklamasını yapanlar hem dindarlara hem de İslam davasına ihanet içerisindedirler.

·         İslam’a hizmet etme ve İslami hizmetlerin önünü açma vaatleriyle iktidara gelenler, bugün İslam hizmetkârlarının korkulu rüyası haline gelmişlerdir.

·         İslami hizmetlerin önünü açacaklarına 15 Temmuz bahanesiyle İslami hizmetlerin önünü her gün daha da kapatmaktadırlar.

·         Dindar nesil yetiştireceğiz diyenler devletin verdiği eğitimle dindar neslin meydana gelmediğini çok iyi bilmekte ve görmektedirler.

·         Buna rağmen Türkiye’yi 1930’lu 40’lı yıllara döndürüp tüm dini eğitim ve öğretimi laik devletin tekeline almak istemektedirler.

·         ‘Merdiven altı faaliyetlere izin vermeyeceğiz’ diyenler yarın 5-6 Müslüman bir araya gelip dini sohbet yaptıklarında tıpkı tek parti zulmü döneminde olduğu gibi, ‘gayri resmi faaliyet yapıyorsunuz’ deyip alıp götürebilirler. Bugün partilerine zarar gelmesin diye her şeye sessiz kalanlar o zaman ne yapacaklar!

·         Laik devletin dini eğitimi tamamen kendi kontrolüne almak istemesi ancak laikliğin diktatörce uygulandığı ülkelerde olabilir.

·         Gün, parti menfaatini düşünerek sessiz kalma günü değil; İslam’ın menfaatini düşünerek kurulmaya çalışılan baskıcı sisteme tepki gösterme günüdür.

·         Anlaşılan odur ki bazı yetkililer ya baştan beri Müslümanlardan görünerek onları aldatmış ya da birtakım suçlarından ötürü şantaj altında olduklarından kendilerini kurtarabilmek için derin güçlere teslim olmuş ve ihanet etmişlerdir.

·         İslami hizmetlere darbe vurmak için 15 Temmuz’a bilerek müsaade edenler o bahane ile bugün gerçek darbeyi yapıyorlar.

·         Bir camianın yaptıklarını bahane ederek tüm cemaatlere darbe vuranlar şimdi ferdi olarak hizmet yapanlara da hatta diyanetin faaliyetlerine bile darbe vurma aşamasına gelmişlerdir. Bundan sonrasında sıra AKP’ye gelecektir.

·         ‘Merdiven altı faaliyet’ diyerek yuvarlak konuşanlar bununla silahlı örgütleri kastediyorlarsa açıklamalıdırlar. Aksi halde kötü niyetli bazı uygulayıcılar bu sözlere dayanarak istedikleri zulmü yapacaklardır.

·         Unutulmasın ki; ‘merdiven altı faaliyet’ diyerek, yapacakları baskıyı meşru göstermeye çalışanlar izinli konferansları bile engelleyen ve ‘Kur’an öğretimi yasak’ diyenlerdir.

·         İslami hizmetleri bitirmeye karar vermiş resmi ve gayri resmi güçler bilsinler ki kendilerinden önce, onlardan daha zalim ve daha güçlü olanların bile buna gücü yetmemiş ve İslami hizmetler devam etmiştir.

·         Merdiven altı faaliyet diyenler aslında baskıcı bir sistem kurarak ve birçok resmi faaliyeti yasaklayarak İslam’a hizmet etmek isteyenleri merdiven altı faaliyetlere itmektedirler.

·         Ne planlar ve ne yaparlarsa yapsınlar biz yolumuza devam edeceğiz. Allah, dinine yardım edenlere yardım edecek ve bütün planları bozacaktır. İstikbal İslam’ındır.

*Alparslan Kuytul Hocaefendi’nin konuyla ilgili yapmış olduğu açıklamanın linki: https://www.youtube.com/watch?v=OKq-7E9gans