Sizden Gelenler

Kardeşlik Hatıraları

Paylaş:

Furkan Nesli Dergisi olarak takipçilerimize: “Bazı insanlar vardır bir hareketiyle kalbimizi kazanır. Bize kardeşimiz olduğunu hissettirir. Var mı bu şekilde örnek verebileceğiniz hareketler?” diye sorduk. Sorumuz üzerine takipçilerimizden aldığımız yanıtlar bir kez daha İslam’ın insana kazandırdığı kardeşlik şuurunun ne derece kuvvetli olduğunu hatırlattı.

İşte o hatıralardan bazıları…

            Rahatsızlandığımda bazı kardeşlerim günlerce evimde kaldı. Gece ben uyumadan uyu­madılar, sabah kahvaltımı hazırladılar. Bazıları moral vermek için yürüyüşe çıkardı, kahve içmeye götürdü. Onlardan bazıları kardeşim, bazıları kızım. Hepsini çok seviyorum Rab­bim muhabbetimizi daim etsin.

Rumeysa SARISAÇLI @Rmysa_Sari

            Cemaatle ilk tanıştığım zamanlar ders çıkışı hocamın “Bakar mısın?” diye seslenip ki­tap hediye etmesi ve ardından elindeki bir demet mor yelkovan çiçeği ile birlikte uzatma­sı…

Fatmagül @fatmagulbl42

            Geçen yıllarda ayağım kırılmıştı. Hiç kalkamıyordum. Rabbim bana ne kadar büyük bir ailemin olduğunu öğretti çok şükür. Bir ay boyunca kardeşlerimin evime gelip hem yeme­ğimi hem temizliğimi yapmaları bana öyle güzel duygular yaşattı ki anlatmak mümkün değil. Tekrar Rabbim tüm kardeşlerimden razı olsun.

Sevgi Ekici @SevgiEkici9

            Almanya’da soğuk bir kış gününde çok sevdiğim bir hocamla trene bindik. Bayağı geç olmuştu- gecenin yarısı olabilir- ve keskin soğuk rüzgârlar esiyordu. Bir durakta yolları­mız ayrılacaktı ve o benim trenim gelene kadar bekledi. Trenim geldi ve bana eldivenlerini verdi.

Yalçın A. Hafsa @YAkar3232

            Üniversiteyi kazandığım ilk yıl… Cemaatimizi hiç bilmiyorum. Sınıf arkadaşımın beni pes etmeden davet etmesi ve en sonunda Hocamızın çok güzel bir yazısıyla ikna etmesi… Bazen kardeşlik hayatının dönüm noktası hatta ahiretinin bile… Allah için sevmenin ha­yat bulduğu bir cemaatiz hamd olsun.

Havva Yılmaz @suffa_sefa

            Evlilik öncesinde Alparslan Hocamın bana: “Evinin eksikleri var mı, bir ihtiyacın bir isteğin var mı?” diye sorup düğün günümde Adana’dan, Adıyaman'a düğünüme gelen kar­deşlerimden biriyle düğün hediyesi göndermesi...

Mehmet İmran Çoban @Mehmetmranoban

            Adana’da yaşanan 22 Nisan olayında biber gazına karşı kendini bana siper eden hocamı hiç unutmuyorum. Bir baba gibi beni koruyup, kolladı.

Hüseyin Şahin @Huseyin_Sah27

            Annem vefat etmişti. Beni teselli etmek ve baş sağlığı dilemek için kardeşlerimin ta An­kara’dan Karaman’a gelmeleri beni çok etkilemişti. Aileme karşı cemaat kardeşlerimle gu­rur duydum.

Hatice ÖZTÜRK @HaticeKayaOztrk

            Bir gün beni bir arkadaşım davet etmişti. “Gel, kahve içelim” dedi. (Almanya’da çaya de­ğil kahveye davet edilir.) Neyse gittim. Ama aslında bir sürpriz hazırlamış. Kahve biraz ba­hane… Beni etkileyen hediyesi değildi, sürprizin ortaya çıkmaması için sarf ettiği gayret, panik, sevinç…

Sencer ÇETİN @SencerCetin_

            Lise 1’de yurtta kalıyordum. Çok cılız, çekimser, sessiz bir yapım vardı. Kimseye güven­mezdim. Okula bisikletle gider gelirdim. Bir gün bisikletimi çaldılar. Bu durum beni çok üzmüştü. Yurtta benden yaşça büyük bir abi bu durumu öğrenince hiçbir sebep olmaksı­zın kendi bisikletini bana verdi. Bu olay beni çok şaşırttı ve etkiledi. Öyle ki aradan geçen zamanda yaşadığım onca şeye rağmen bu durum hâlâ aklımda taze bir şekilde durur.

İpek @_mukarrebun_

            Yaklaşık 10 yıldır birçok hareketiyle de­falarca kalbimi kazanan değerli bir hoca­mın apayrı bir yeri var bende. Belki bu not sıradan bir not olabilir fakat ben hâlâ saklı­yorum... (6 yıl önceki Cuma klasiğinden bir not…)

Ömer HAKSEVEN @omerhakseven