Güncel

Koronavirüs Gerçeği -2

Paylaş:

     Test Kitleri, Covid’in Yıllardır Varlığı ve Yıllar Öncesinden Planlanması…

     Ocak sayımızda Covid-19 virüsü ile alakalı rakamların değerlendirmesini yapmıştık. Rakamlara bakılacak olursa aslında Covid’in medyada abartıldığı kadar tehlikeli olmadığını ifade etmiştik. Zaten düşük olan rakamlara ek olarak bir de Covid test kitlerinin güvenilirliği problemi söz konusudur. Bir kişide aynı gün içinde yapılan testlerin birinin pozitif diğerinin negatif çıktığını çoğumuz çevremizden duymuşuzdur ancak durum bu duyumların çok daha ötesindedir. Avusturya parlamentosunda bir milletvekili canlı yayında onlarca milletvekilinin gözü önünde kolaya Covid testi yapmış ve test pozitif çıkmıştır!1 Ancak tabi ki bilim adamları bu testin yanlış kullanıldığını ifade ederek olayın üstünü kapatmak istemişlerdir. Buna ek olarak Tanzanya devlet başkanının keçide ve pawpaw meyvesinde yaptığı testler pozitif çıkmıştır! Keçiden ve meyveden aldıkları örneklerin üzerine insan ismi yazdıklarını ve teste gönderdiklerini ifade eden devlet başkanı bu testlerin pozitif çıktığını belirtmiştir.2 Test kitlerinin hatalı sonuç verme ihtimalini güçlendiren bu örneklere bakacak olursak vaka ve ölüm sayılarının yeniden güncellenmesi gerekmektedir. Çünkü bunların da birçoğu hatalı olma ihtimaline sahiptir.

     Test kitleri ile alakalı şüpheler zihinlerde varlığını korurken bir de Covid’in doğal yollarla değil de planlı olarak piyasaya çıkması durumu aklımızı kurcalayan bir diğer husustur. Burada bir komplo teorisi üretmek niyetinde değiliz. Yazımızın başından beri sunduğumuz tüm verileri delillendirerek vermeye çalıştık. Yine öyle yapacağız. Microsoft’un kurucusu ve dünyanın önde gelen zenginlerinden olan Bill Gates’in 2015 yılında yaptığı konuşmayı sizlere olduğu gibi aktarmak istiyoruz:

     “Önümüzdeki on yıllık zaman diliminde eğer bir şey 10 milyondan fazla insanın hayatına son verirse bu bir savaştan çok yüksek derece bir hızla yayılan virüs olur. Füzeler olmaz ama mikroplar olur. Nükleer caydırıcı silahlara büyük bir miktarda yatırım yaptık ancak salgın hastalıkları durdurabilecek bir sisteme çok az yatırım yaptık. Bir sonraki salgın için hazır değiliz. Hazırlanmanın başarısızlığı bir sonraki salgının Ebola virüsünden daha tahrip edici olmasına çarpıcı bir şekilde olanak sağlayacaktır. Ebola’nın batı Afrika’da daha fazla yayılmamasının üç nedeni var: İlki sağlık çalışanları sayesinde ortaya çıkan kahramanca işler, ikincisi virüsün doğasından kaynaklı çünkü Ebola havadan yayılmıyor. Üçüncüsü virüsün çok kalabalık şehirlerde ortaya çıkmaması ve bu sadece bir şanstı. Daha kalabalık şehirlerde ortaya çıksaydı bu durumda rakamlar daha fazla olacaktı. Yani bir sonrakine bu kadar şanslı olmayabiliriz. Bulaşıcı hastalığa yakalandığı hâlde kendisini iyi hisseden, bir uçağa binmiş ya da bir markete gitmiş insanlardan virüs kapabilirsiniz. Virüsün kaynağı ebola gibi doğal bir salgın olabilir.”3

     Bill Gates’in bundan tam beş yıl önce bir salgın hastalık olacağını bilmesi bir tesadüf olabilir mi gerçekten, salgının kalabalık şehirlerde olduğu takdirde çok daha fazla ölüme yol açacağını ifade etmesi masumane bir tahmin midir sahi? Günümüzde Covid virüsünü taşıdığı hâlde semptom göstermeyen insanların olması, Bill Gates’in “Bulaşıcı hastalığa yakalandığı hâlde kendisini iyi hisseden, bir uçağa binmiş ya da bir markete gitmiş insanlardan virüs kapabilirsiniz” sözüne ne kadar da benziyor. Kendimizi kandırmayalım. Gerçekler apaçık ortadadır. Dünya çapında kurgulanan bir planın tam ortasında olduğumuzun farkında olmak zorundayız. Bunun yanında ABD yetkilileri Covid’i, Çin’in laboratuvarlarda ürettiğini ve dünyaya yaydığını iddia ederken;4 Çinli yetkililer virüsü Çin’e ABD’nin getirdiğini iddia etmektedir.5 Dünya Sağlık Örgütü ise Covid’in nasıl ortaya çıktığını bilmemiz bir yıl sürebilir demekte6 ve virüsün nasıl ortaya çıktığına dair tatmin edici bilgiler vermemektedir. Tüm bunlardan anlaşılan şey şudur ki: Virüsün nasıl ortaya çıktığı konusunda ne Çin ne ABD ne de DSÖ net olarak bilgi sahibi değildir. Ya da bildikleri şeyi bilmezlikten geliyorlar demek daha doğru olsa gerek!

 

Covid-19

MERS-CoV

SARS-CoV

Tespit Tarihi

Tespit Yeri

Aralık 2019

Wuhan/Çin

Haziran 2012

Cidde/S. Arabistan

Kasım 2002

Guangdong/Çin

Tespit Edilmiş Vaka

102.083.344

2.494

8096

Vaka Ölüm Oranı

2.209.195 (%2.1)

858 (%37)

744 (%9.7)

 

     Aslında korona virüsü bizim ilk defa karşılaştığımız bir virüs de değildir. İlk olarak 1960 yılında rastlanan korona virüsün günümüze kadar tam altı çeşidine rastlanmıştır. Covid-19 bunlardan yedincisidir. Ayrıca daha öncekiler de Covid-19 ile aynı semptomları göstermekte ve işin daha ilginci önceki korona virüslerinde vaka ve ölüm sayısı düşük olmasına rağmen vakaya yakalananların ölme olasılığı Covid-19’dan çok daha fazladır. Önceki yazımızda ifade ettiğimiz üzere dünya çapında Covid-19’a yakalananların içerisinden ölenlerin oranı %2.1 iken; 2002’deki SARS-CoV’da bu oran %9.7, 2012’deki MERS-CoV’da ise bu oran %37’dir.7 Yukarıdaki tabloda bu bilgileri ayrıntılı olarak görebilirsiniz.

     Bu bilgilerden anlaşılacağı üzere zaten yıllardır beraber yaşadığımız bir virüs ile tekrar karşı karşıyayız. Dahası günümüze kadar yedi çeşidi tespit edilen Covid virüsünün hiçbirinin de aşısı bulunamamıştır! Ancak sanki sadece Covid-19’un aşısı bulunamamış gibi bir algı meydana getirilmektedir. Bizler Covid diye bir virüs olmadığını iddia etmiyoruz. Zaten Covid’in yıllardır var olduğunu yukarıda ifade etmiştik; ancak Covid, geçmişteki salgınlardan daha ölümcül değildir. Zaten salgın hastalıklar yüzyıllardan beri vardır. Bizim karşı çıktığımız nokta Covid bahanesi ile dünya çapında yeni bir düzen inşa edilmek istenmesi ve insanların kobay faresi gibi kullanılmasıdır.

     Yukarıda ifade edilenler genel olarak Covid ile alakalı şüphelerin ve çelişkilerin sadece bir kısmıdır. İnsanların evlere hapsedildiği bu süreçte tek kurtuluş yolu(!) olarak aşı görülmektedir. Ancak aşı ile alakalı da birçok çelişki ve şüphe söz konusudur. İnsanlığın Covid belasından kurtulması için(!) yoğun çaba sarf eden büyük devletlerin aşı bulma telaşında olduğu bugünlerde bir sonraki yazımızda bu konuyu ele alacağız. Görüşmek dileğiyle, Allah’a emanet olunuz…

  1. com/watch?v=iA7PlATgOrY&t=2s
  2. com/watch?v=H94p4d9iTDE
  3. com/watch?v=6Af6b_wyiwI&t=228s
  4. com/turkce/haberler-dunya-52596250 erişim tarihi 09.01.2021
  5. com/haber/dunya/dso-covid-19un-nasil-ortaya-ciktigini-arastirmak-uzere-cine-heyet-gonderiyor-539009.html erişim tarihi: 09.01.2021
  6. com/turkce/haberler-dunya-52596250 erişim tarihi: 09.01.2021
  7. wikipedia.org/wiki/Koronavir%C3%BCs erişim tarihi: 09.01.2021