• Anasayfa
  • Bölümler
  • Reddiye
  • Laik ve Ilımlı Müslümanların Neden İktidara Getirildiğinin Başbakan Tarafından İtirafı

Reddiye

Laik ve Ilımlı Müslümanların Neden İktidara Getirildiğinin Başbakan Tarafından İtirafı

Paylaş:

Ortadoğu’da gelişen olayları değerlendirerek bu konudaki başarılarını (!) dile getiren Tayyib Erdoğan “Arap sokağı ayaklandı, Türkiye sakin. Bizi diğerlerinden ayıran nedir?” sorusuna verdiği cevapta; “Bizim verdiğimiz mesajlar var. Toplum bu mesajlara bakıyor. Sizin mesajınız yoksa o zaman halk sokağa dökülüyor. Son 10 senede aşırılıklar törpülendi. Bir anlamda paratoner gibi olduk, gaz aldık.” dedi.

Alparslan KUYTUL Hocaefendi’ye Başbakan’ın bu sözü söylendiğinde şöyle cevap verdi:

“AKP’nin silahlı ve bombalı eylem yapanların gazını alamadığı bir gerçek. O halde kimin gazını almış olabilir? Mûtedil İslamcıların ve İslam Medeniyeti’ni arzulayanların gazını alıp onları mevcut sistemlerle barışık hale getirdi. Amerika sistemde köklü bir değişiklik yapmadan, iktidarı ılımlı Müslümanlara teslim ederek onların kendilerini iktidarda ve ülkeyi kendilerinin idare ettiğini zannetmelerini sağlamakta ve gazlarını almaktadır. Yani aslında gaz alan hükümet değil Amerika’dır ve gazı alınanlar da sadece İslamcılar değil, öncelikle yönetime getirilen ılımlı Müslümanlardır.  Çünkü onlar kendilerini ülkeyi idare ediyoruz zannetmekte ve sistem karşıtı olmaktan çıkmaktadırlar. Müslümanların gazını alan Amerika kendi gazını almamakta, aksine her gün daha çok saldırmaktadır. AKP, bir asırdır zulme uğrayan, hakları ellerinden alınmış, kâfirden ve zalimden nefret etme hakkına sahip olan Müslümanların gazını alacağına kâfirin ve zalimin gazını almalıdır. Amerika Türk hükümetine bir taraftan karbondioksit gazı verip diğer taraftan oksijen gazını almaktadır. Hükümetin kendisini Ortadoğu’nun lideri gibi görmelerini sağlayarak karbondioksit gazı vermekte, bu şekilde Ortadoğu ateşini Türkiye maşasıyla tutmakta ve istediklerini Türkiye eliyle yaptırmaktadır. Diğer taraftan batı medeniyetine ve zulmüne karşı oluşan, Müslümanların uyanışı için oksijen hükmünde olan buğz ve nefret duygusunu almaktadır. Hâlbuki bu oksijene ihtiyacımız vardır. Aksi halde batı medeniyetinden nasıl uzak duracağız ve kendi medeniyetimizi nasıl kuracağız. Yani AKP almaması gereken gazı aldı, bu gaz bize lazımdı.”

* Bu haber, dergimizin 6. sayısında yayınlanan Serdar Turgut’un 18 Ağustos 2011 tarihli, “AKP Cumhuriyeti kurtardı”1 başlıklı yazısına ve Muhterem Hocamızın “Şahıs laik olmaz; devlet laik olur, laik olmalısınız. Bir Müslüman laik bir devleti yönetebilir. Laiklik dinsizlik değildir” diyen Başbakan’a reddiye yazısına bakıldığında daha iyi anlaşılacaktır.

  1. http://www.haberturk.com/yazarlar/serdar-turgut/660245-akp-cumhuriyeti-kurtardı.