Güncel

Öncü Nesil Hocasının Yanında!

Paylaş:

Furkan Nesli olarak Muhterem Alparslan Kuytul Hocaefendi’nin Rus uçağının düşürülmesine yönelik açıklamasını cımbızlama yöntemi ile ele alan basın ve yayın kuruluşlarını kınıyor, videoyu kırparak yayınlayan Melih Altınok’u, yazısında Hocaefendi'ye hakaret eden Yeni Şafak Gazetesi yazarı İsmail Kılıçarslan’ı ve meselenin vehametini alçakça saptıranları okurlarımızın takdirine bırakıyoruz.

Melik Altınok;  “Yani… Uçak uçağı düşürür kardeşim,”  İsmail Kılıçaslan; “Uçak uçağı düşürür yani” tespitinden “sonra ben şok, ben iptal, ben vefat…” paylaşımlarıyla Muhterem Hocaefendi’nin siyasi analizine hakaret etmişlerdi.

Ancak ne tuhaftır ki Yeni Şafak yazarı İsmail Kılıçarslan "Rus uçağının düşürülmesiyle ilgili" Alparslan Kuytul Hocaefendi'nin açıklamalarını alay konusu ettiği yazısından kısa bir süre sonra aynı haber sitesinin yazarı olan Abdulkadir Selvi Hocaefendi'yi tastik eden bir yazı yazdı; "RUS UÇAĞI TUZAK MIYDI?"               

ÇELŞİKİLER BUNUNLA DA SINIRLI DEĞİL!

Rus uçağının düşürülmesinin ardından Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, olayla ilgili yaptığı açıklamada, "Eğer Rus uçağı olduğunu bilseydik böyle bir olay vuku bulmazdı" dedi.

Akabinde Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rus uçağının düşürülmesine ilişkin yaptığı açıklamada; “Aynı ihlal bugün yapılsa Türkiye yine bu karşılığı vermek durumundadır”  dedikten sonra "Rus uçağı olduğunu bilmiyorduk. Bilseydik uyarı tarzımız farklı olurdu. Yaşanan hadiseden dolayı gerçekten üzgünüz. Biz böyle olmasını arzu etmezdik ama maalesef böyle bir şey oldu. Temenni ederim ki bundan sonra böyle bir şey olmaz” dedi.

İşte asıl çelişki bu değil midir?

Gün geçtikçe uçağın düşürülmesini sorgulayan ve resmi ağızların yaptığı açıklamalardan tatmin olmayanların sayısı artmakta.  Muhterem Alparslan Kuytul Hocaefendi’nin olayın gerçekleşmesinden sonra yapmış olduğu açıklamalarının seviyesiz bir şekilde çarpıtılmasının perde arkasında susturma ve caydırma politikasının olduğu aşikâr. Bu şekilde Hocaefendi’yi itibarsızlaştırmak ve halkta, yapmış olduğu siyasi analizlerin tutarsız olduğu kanısı uyandırmak istemektedirler. Yapılan tüm bu yıpratma çalışmaları Hocaefendi’ye olan güven ve itimadı sağlamlaştırmakta ve ayrıca daha geniş kitleler tarafından tanınmasına neden olmaktadır.

Sosyal medya üzerinden başlatılan bu çirkin saldırıya, yine sosyal medya üzerinden tokat gibi cevaplar geldi.

Bu konuda ver her konuda desteğini bildirmek isteyenlerin mesajları ise gelmeye devam ediyor...