Sizden Gelenler

Peygamberî Metod Ile Yürüdüğün Davanda Peygamberî Duruşunu Sevdik Hocam!

Paylaş:

Muhterem Alparslan Kuytul Hocaefendi’nin gündeme dair yapmış olduğu gerçekçi açıklamalardan rahatsız olan cenahın, sosyal medyada başlatmış olduğu karalama kampanyalarına bir yenisi daha eklenmiş ve Hocaefendi aleyhinde bir anket düzenlenmiştir.

Ancak aleyhinde olması istenen anket, Muhterem Hocamız’ın halkımızın nazarında ne kadar samimi biri olduğunu ve görüşlerinin ne denli kabul gördüğünü gözler önüne serdi.

Muhterem Hocamız’ı bu gibi iftiralarla yıpratmak isteyenler; hiçbir zaman emellerine ulaşamayacak, Hocamız’ın talebeleri onu asla yalnız bırakmayacaktır!

İftira Kampanyası İle Furkan Hareketi’ni Engellemek İsteyenlere

Furkan’ın Erlerinden Şu Cevaplar Geldi:

GAZİANTEP: Hocamızı tanıdığım ilk gün, ölene kadar talebesi olmaya ahdettim. Şimdi de “Rabbim davadan döneceksek canımızı al” diye dua ediyoruz. Furkan Hareketi’nin fertleri olarak; Vallahi, bu karalama kampanyaları Hocamıza bağlılığımızı artırdı. Diyoruz ki: “Hocam siz yürüyün. Öncü Nesil arkanızdan yürüsün.” 

YAKUP ŞAHİN

ADIYAMAN: Adıyaman Furkan Hareketi’nin mensupları olarak Hocamıza iftira atanlara cevabımız şudur:

Basiretiyle, duruşuyla, davasıyla her zaman bize yol gösteren ve önümüzü açan Hocamızı, imamımız bildik, çileli mücadelesinde yanından ayrılmamaya söz verdik. Ne yaparsanız yapın, bu hareketin büyümesini durduramayacaksınız, davamız İslam’dır, akıbet de takva sahiplerinindir.

ŞABAN SILA

ELAZIĞ: Biz Alparslan Kuytul Hocaefendi’nin ne pahasına olursa olsun Hakkı söylemesini, atılan iftiralara ve yapılan tehditlere rağmen geri adım atmayışını, dik duruşunu sevdik.

Biz Hz. Hamza’nın Ebu Cehil’e Hz. Peygamber hakkında iftira sözcüklerine karşılık Beytullah’ın gölgesinde attığı TOKAT gibi, iftira atanlara karşı arkanızdayız Hocam!

Alparslan Kuytul Hocaefendi’nin hayatı ve yıllardır yaptığı dersler ortadadır. Hocaefendi’ye yapılan iftiralar art niyetli ve basit insanların işidir.

Biz sahabenin Efendimiz’edediğini diyoruz:

“HAK DAVA İÇİN HOCAMIZ DENİZE DALSA, BİZ DE ONUNLA BERABER DALARIZ.”

Biz senin Peygamberi metot ile yürüdüğün davanda Peygamberi duruşunu sevdik Hocam!

Asiller idare eder 

Acizler şikâyet eder

Basitler iftira eder

Hainler ihanet eder

İyiler sabreder.

MUSTAFA ULADI

NİĞDE: Herkesin sus pus olduğu bu zamanda hakikati ortaya koyan Furkan Hareketi’ne ve liderine atılan bu iftiralar, mücadele azmimizi bileylemektedir. Sonuna kadar liderimizin yanındayız.

AHMET EKİNCİ

ANKARA: İslam davasında Peygamberi metotla saçlarını ağartan Hocamızın yanındayız. İslam düşmanları ne kadar iftira atarlarsa atsınlar biz bu yoldan dönmeyiz. Allah’ın dünyasında O’nun dediği oluncaya kadar mücadele etmeye yemin etmişiz. Ya Allah’ın dediği olur ya da Hocamızla beraber bu uğurda ölürüz.

İBRAHİM GÜVENMEZ

ŞANLIURFA: “Meyve veren ağaç taşlanır” diyen atalarımız ne kadar da güzel söylemişler. Furkan’ın Erleri Alparslan Kuytul Hocaefendi ile beraber gelecek adına umut veren Furkan Hareketi’ne dönüşmüş durumda.  Hareketin yediden yetmişe Siirt’ten İstanbul’a, Danimarka’dan Almanya’ya uzanan dalları var elhamdülillah! Onlar taşlasınlar bu koca çınarı, bizler ise Urfalı talebeleri olarak daima Öncü Neslin Liderinin, Hocamızın yanında olacağız inşallah.

HİKMET BOZYEL

ANKARA: Gençliğini ve tüm ömrünü İslam davasına adamış, yüreği ümmetin dertleri kadar büyük olan çilekeş hocamın 18 yıldır talebesi olarak İslam’a hizmet şerefini veren Rabbime hamdolsun. Hocamız Allah ve Rasulü’ne güçlü bağlılığı, ilimdeki derinliği, takvası ve cesareti ile her zaman hayırda öncümüz olmuştur. Bugüne kadar pek çok meselede basiret ve hikmetine şahit olduk. Hocamın tevhidi, İslamı anlatan, ümmeti uyandırıp harekete geçiren tavır ve konuşmalarından rahatsızlık duyup iftiralarla karalamaya çalışanlar, İslam’ın da ümmetin de düşmanlarıdır. Bu alçak kampanya Allah’ın izniyle hazırlayan hak düşmanlarının başına geçecektir. Rasulü her badirede destekleyen Rabbim bugünde bizimledir.

“Öncü Nesil Hocasıyla Gurur Duyuyor.”

BEYZA GÜVENMEZ

ADANA: Konuşmalarıyla; gönüllerimizi fetheden, gözümüzü gönlümüzü aydınlatan, imanımızı harekete geçiren,

Basiretiyle; itminana ulaştıran, hakikati anlamamızı sağlayan, ümidimizi artıran

Sancısıyla; sancımızı artıran ve bu dava uğrunda örnek olan Muhterem Hocam; yolunuz açık olsun. Rabbim yâr ve yardımcımız olsun.

HATİCE EROL

İSTANBUL: “Allah’ım senin rızan doğrultusunda hareket eden bir toplulukla beni karşılaştır” diye dua etmiştim on sekiz yıl önce. Rabbim duama cevap olarak hocamla ve cemaatimle karşılaştırdı beni. Kıymetli Hocama talebe olmayı ve onun önderliğinde hizmet etmeyi bana nasip eden Rabbime binlerce şükürler olsun. Davayı, çileyi, fedakârlığı, sabrı ve birçok şeyi biz Hocamızdan öğrendik. Rabbim ona layık talebeler olmayı bize nasip etsin ve onu başımızdan eksik etmesin.

EMEL KÜÇÜK

GAZİANTEP: Değerli Hocamıza atılan bu iftiralar, Vallahi bizi ne yolumuzdan ayıracak ne de yılgınlığa düşürecektir. Ashabın Peygamberimize dediği gibi biz de Hocamızın talebeleri olarak diyoruz ki: “Ey Hocam! Bize denizi göstersen dalarız.”

19 yıldır Hocamızı tanımaktayım elhamdülillah. Hayatında hiç bir tutarsızlık ve basiretsizlik görmedim. Allah’ın rızasından başka birşey için konuştuğuna da şahit olmadım. Her meselede canlı örneğim olan ‘Öncü Hocamız’a talebe olmayı nasip eden Rabbimize hamdolsun.

FATMA ŞAHİN