Gündem Özel

Adalet İçin Mücadeleye Devam

Paylaş:

 

Alparslan Kuytul Hocaefendi’nin 30 Ocak 2018 şafak operasyonu ile başlayan ve hiçbir delile dayanmayan haksız tutukluluk süreci 21 aya ulaştı. Bu süreçte Alparslan Hocanın talebeleri ve sevenleri her zaman onun yanında olduklarını, hiçbir zaman desteklerini geri çekmeyeceklerini ifade etmişlerdir. Gerek GBT kontrollerinin yapılması gerek ifadeye çağrılmaları gerek mahkemelerin açılması ve bu sebeple hâkim karşısına çıkmaları ya da para cezalarının kesilmesi… Bunların hiçbiri Furkan Gönüllülerini yollarından döndüremedi. Bunca baskıya rağmen onlar, birbirlerine daha sıkı kenetlenerek Alparslan Kuytul Hoca başta olmak üzere tüm mazlumların kurtuluşu için mücadele etmeye azmettiler.

Bu mücadeleyi verirken;

• 15 Eylül 2018 Pazartesi günü Adana’da başlayan, yurt içi ve yurt dışında yapılmaya devam edilen “Özgürlük Yürüyüşleri”

• Her pazar gerçekleştirilen yurt içinden ve yurt dışından katılımın sağlandığı “#HerPazar Alparslan Hoca ile Aynı Saatte Kitap Okuma Etkinliği”

• Alparslan Kuytul Hocaefendi’ye seslerini duyurmak ve Semra Kuytul Hocahanım’a destek olmak amacıyla yapılan “Bolu Cezaevi Ziyaretleri”

• Muhabbet ve kardeşliği artıran “Alparslan Kuytul Hocaefendi ile #HerÇarşamba Çay-Kahve İçme Etkinliği”

• Her Pazar düzenlenen ve tüm mazlumların hakkını arayan ve zalimin zulmünü sorgulayan “Basın Açıklamaları” yapılmıştır. Düzenli olarak yapılmaya da devam edilmektedir.

 

HAKSIZ TUTUKLULUK 600. GÜNÜNDE PROTESTO EDİLDİ

30 yılı aşkındır toplumun ihyası için çalışan, yaptığı ilmi çalışmalarla halkın teveccühünü kazanan, İslam’a adadığı tertemiz hayatı ile tanınan Alparslan Kuytul Hocaefendi, 30 Ocak Operasyonu sonucunda 24 Furkan Gönüllüsü ile birlikte gözaltına alındı. İkinci bir operasyonla da gözaltı ve tutukluluk süreci yaşayan Furkan Gönüllülerinden şu an içerde hiç kimsenin kalmayıp yalnızca Alparslan Hocanın tutuklu kalması asıl hedefin onu susturmaya çalışmak olduğunu bir kez daha teyit etti.

Geçen bu süreçte Alparslan Hocanın özgürlüğüne kavuşması için farkındalık oluşturan Alparslan Hocanın talebeleri ve sevenleri “Duvara kömürle ‘Alparslan Hocama Özgürlük’ yazdıkları için, üzerinde ‘Alparslan Kuytul’a Özgürlük’ yazan balonları uçurmak istedikleri için, lokum dağıtıp Alparslan Kuytul Hocaefendi için dua istedikleri için, ‘özgürlük simgeli atkı’ ile yürüdükleri için” ve buna benzer etkinliklerle meşru olan haklarını kullanmak istedikleri için gözaltına alınma, mahkemeye çağrılma, para cezası alma gibi engellemelerle karşılaşmış fakat hiçbir engelin kendilerini hak ve adalet arama yolunda durduramayacağını ifade etmişlerdir.

Alparslan Kuytul Hocanın haksız tutukluluğu 600 günü aştı. Buna tepkilerini göstermek amacıyla Adana Merkez Parkta bir araya gelerek basın açıklaması yapan Furkan Gönüllüleri, Alparslan Kuytul Hoca’ya desteklerini sunmaya devam edeceklerinin mesajını verdi. Kadın erkek yüzlerce kişinin bir araya geldiği Merkez Parkta, pankart ve dövizlerle 600. gününde haksız tutukluluk bir kez daha kınandı. “Alparslan Hocamız Serbest Kalmalı” sloganlarının atıldığı basın açıklaması, yoğun polis güvenliği eşliğinde gerçekleştirildi. Polislerin barikatlarla etraflarını sardığı gönüllüler Alparslan Hocanın Bolu Cezaevinden ses kaydını dinleyerek etkinliklerini sonlandırdı. Furkan Gönüllüleri ayrıca Alparslan Kuytul Hocaefendi’nin 18 Ekim’de yapılacak olan mahkemesinden de beraat beklediklerini gerek sosyal medyada gerek her gün gerçekleştirdikleri etkinliklerde dile getirmeye devam ediyorlar.

BİR AY İÇİNDE ALPARSLAN HOCANIN YÜZLERCE SEVENİ İFADEYE ÇAĞRILDI!

Alparslan Hoca’ya özgürlük için yürüyen Furkan Gönüllülerinden yüzlercesi son bir ayda emniyet tarafından ifade vermeye çağrıldı. Aralarında 70 yaşında hasta ve yaşlıların, reşit olmayan çocukların, bebekli annelerin de bulunduğu onlarca gönüllüden kimisi arkadaşlarına destek için kimisi ise ifadeye çağrılmadığı halde destek vermek için Adana Emniyeti önünde toplandı. Para cezalarına, tutanaklara, mahkemelere, gözaltı ve soruşturmalara karşı “korkmuyoruz, yılmayacağız” mesajını veren gönüllüler, çağrıldıkları taktirde tekrar gelebileceklerini ifade ettiler.

BİR SORUŞTURMA DA RAMAZAN SOHBETİNE!

Ramazan ayının faziletlerinden ve Allah sevgisinden bahsedilen iftar programındaki konuşması nedeniyle Alparslan Hocaya iki yıl sonra soruşturma başlatıldı. Alparslan Hocanın bir iftar sonrasında yaptığı dini sohbetin de suç sayılması ve 6 Eylül mahkemesinden iki gün önce dosyaya eklenmesi hususuna Semra Kuytul “Burası Çin ve biz de Doğu Türkistanlıyız sanırım. İftarda Allah demek de suç!” ifadeleriyle tepki gösterdi.

İFTİRALAR BİR BİR PATLIYOR (!)

Furkan Gönüllüleri Alparslan Hocaya atılan iftiraları içi boş balonlara benzeterek, üzerinde iftiraların yazılı olduğu balonları patlattılar. Beğeni ile izlenen bu görsel sunum ile de iftiraların tutmadığını ifade eden gönüllüler, haksız göz altıları, idari para cezalarını, mahkemeleri, yurttan atılmaları hatırlatarak; sindirme operasyonlarına boyun eğmeyeceklerinin mesajını verdiler.

ALPARSLAN HOCA İÇİN KONVOY YAPMAK SUÇ(!) DEĞİLMİŞ

28. 10. 2018 tarihinde 7 Furkan Gönüllüsüne Alparslan Kuytul Hoca’ya özgürlük talebinde bulunmaları amacıyla yaptıkları konvoy engellenerek haklarında dava açılmıştı. Gaziantep’te görülen ilgili duruşmada dosyayı inceleyen hâkim, suç unsurlarının oluşmaması nedeniyle gönüllüler hakkında beraat kararı verdi.

SEMRA KUYTUL HOCAHANIM’DAN ANLAMLI DESTEK

Semra Kuytul 8 aydır kayıp olan Mustafa Yılmaz’ın eşi Sümeyye Yılmaz’ı ve Harbiyeli Furkan’ın annesi Melek Çetinkaya’yı ziyaret etti ve kendilerine destek olduğunu söyledi. Furkan Gönüllüsü Beyza G. ve arkadaşı da Harbiyeli annelere destek olmak amacıyla yanlarında olmak istedikleri bir açıklama sırasında 14 harbiyeli anne ile birlikte gözaltına alındılar... Kamuoyunda büyük beğeni toplayan bu destek mazlumun yanında yer almanın örneği olarak sosyal medyada konuşulmaya devam ediyor...

ALMANYA BOCHUM ŞEHRİNDE FURKAN GÖNÜLLÜSÜ BİR BAYANA BİRALI SALDIRI!

Almanya Kuzey Ren-Vestfalya eyaletinde bulunan Bochum şehrinin merkezi tren istasyonunda Furkan gönüllüsü bir bayan, İslam düşmanı bir şahıs tarafından biralı saldırıya maruz kaldı. Olayın duyulmasının ardından sosyal medya üzerinden birçok Müslümanın tepkisi yankılandı. Tepkiler özellikle de emniyet görevlilerin ihmalkârlığı ile ilgili oldu. Gelen tepkiler üzerine Bochum Emniyeti resmi Twitter hesabı üzerinden olayı inceleyeceğini duyurdu ve mağdur genç bayanı arayıp özür diledi.