Güncel Analiz

Alparslan Kuytul Hocaefendi’den Gündeme Dair Analizler

Paylaş:

Muhterem Alparslan Kuytul Hocaefendi, her hafta düzenli olarak gerçekleştirilen Tefsir Dersi sonrasında kendisine yöneltilen; “Trump ve Arabistan arasındaki silah anlaşmasını ve Trump’ın; ‘Ben görevde olduğum sürece İran, İsrail’i tehdit edemez’ sözünü nasıl anlamalıyız?” Sorusu hakkında önemli analizlerde bulundu. Analizlerden bazı başlıklar şöyle:

İSLAM ÂLEMİNİN BİRBİRİYLE SAVAŞMASI PLANLANIYOR

Amerika Arabistan’la 110 milyar dolarlık bir silah satışı anlaşması yaptı. Bu korkunç bir rakam. Amerika’nın elinde ne kadar modası geçmiş silah varsa besbelliki hepsini Arabistan’a satacak. Zaten Arabistan Kralı yıllardan beri Müslümanların petrolünden gelen geliri Amerika’ya peşkeş çekiyor. Bunun sayesinde Amerika da onu orada tutuyor. Amerika istediği yerde; Libya’da, Suriye’de vs. Halkı sokağa döküyor çünkü buranın liderleri ile arası iyi değil. Ama Arabistan Kralı ile arası iyi olduğu için orada halkı sokağa dökmüyor. Arabistan’da da krallık ve diktatörlük var. Bir tek Saddam mı diktatördü, bir tek Beşşar Esed mi diktatör? Arabistan’ın Kralı, kral değil mi? Ürdün, Kuveyt, Birleşik Arap Emirlikleri de krallıkla yönetiliyor ve Amerika’nın hepsiyle arası iyi. Demekki Amerika’nın derdi demokrasi falan değildir.

ARAP NATOSU KURULUYOR!

Kral bu kadar silahı ne yapacak? İran’a karşı bir savaş başlatmayı düşünüyorlar. Irak’ta rezil rüsva olduğu için Amerika artık kendisi savaşmak istemiyor. Bir nevi Arap NATO’su kurmayı planlıyorlar. Çünkü Arabistan’ın doğru düzgün bir ordusu yok. O yüzden birçok devleti de o örgüte alacaklar. Şii-Sünni savaşı başlatmayı planlıyorlar. Allah planlarını başlarına geçirsin. 110 milyar dolarlık silahı ne yapacaklar? Savaşa hazırlık var. Müslümanları birbirine kırdırmak istiyorlar. Alçaklar daha kana doymadılar. Irak’ta ve Suriye’de milyonları öldürdüler, Filistin’de her gün ölüyor, Afganistan’da milyonlar öldü! Yemen’de, Libya’da ne kadar insane öldü. Ama demekki bunlara yetmiyor.

KONUŞMASI GEREKENLER KONUŞMUYORSA, O MEMLEKETİN BELAYA UĞRAMASI HAKTIR

Amerika bu işle Suudi Arabistan’ı görevlendirdi. Nasılki Suriye meselesini de Türkiye’ye havale etmişti. Amerika, Suriye meselesini Türkiye’ye havale edip sonra da Türkiye’yi yarıyolda bırakmıştı. En büyük zararı Türkiye ve Suriye gördü. Şimdi de aynısını Arabistan’a yapıyor. Bu işin başında da Arabistan olacak. Müslümanlardaki bu gaflet nedir? Hadi kral ve etrafındakiler Amerikan uşağıdır, peki ya halk neden konuşmaz? Âlimler neden susar?  Bir memleketin aydınları, âlimleri, cemaatleri konuşmuyorsa, o memleketin belaya uğraması haktır.

Arap baharı için altı sene evvel; “Bu, bahar değil kış” demiştim. Herkes; “Bahar gelecek, Arap devletlerinde bahar rüzgârları esecek. Diktatörlük, krallık bitecek; demokrasi gelecek, özgürlükler genişleyecek derken, ben: “Öyle olmayacak, kış gelecek çok Müslüman kanı akacak. Hiçbir şey de değişmeyecek” dedim. Amerika bize baharı getirmez. Onun eliyle gelecek bahar gelmez olsun.  Öyle de oldu, bahar gelmedi, kışg eldi, Ortadoğu kan gölüne döndü. Şuanda da yeni bir Arapbaharı gibi büyük savaşlar planlanıyor. Şii-Sünni, Arap-Acem savaşı planlanıyor. İran’a, Yemen’e karşı savaş başlatmayı planlıyorlar. Bu onların hesabı ama elbette Allah’ın da bir hesabı vardır. İnşallah bu oyunlarını sahneye koyamayacaklar.