Mazlum Ümmetin Çığlıkları

Batı’nın Sömürdüğü Kıta: Afrika

Paylaş:

“Avrupalılar geldiklerinde onların elinde İncil, bizim elimizde ise topraklarımız vardı. Bize gözlerimizi kapatıp dua etmeyi öğrettiler. Gözlerimizi açtığımızda baktık ki İncil bizim elimizdeydi. Topraklarımız ise beyazların olmuştu”

Jomo Kenyatta

                Dünyanın en büyük ikinci kıtası olan ve ‘Kara Kıta’ olarak bilinen Afrika; başta süper güçler olmak üzere onlarca ülke tarafından yüzlerce yıldır sömürülmekte, açlığa susuzluğa, iç savaşlara, krizlere, yokluğa, felakete, milyonlarca ölüme sürüklenmekte, büyük zenginlik içinde dibine kadar fakirlik yaşamaktadır.

  • Avrupa’nın birçok ülkesi tarım ürünleri başta olmak üzere et, süt, çay ve yeraltı enerji kaynaklarını Afrika’dan elde etmeye çalışıyor. Angola petrolünün %95’i Amerika’ya giderken, ABD petrol ihtiyacının % 20’sini Afrika’dan karşılıyor.
  • Dünyadaki AIDS hastalarının yüzde 80’i Afrika’da yaşıyor. Ortalama insan hayatı 34 ila 46 yıl. Afrika’da her 30 saniyede bir çocuk sıtmadan ölüyor. İlaç ile tedavi edilerek önlenebilecek hastalıklar nedeni ile her yıl milyonlarca Afrikalı çocuk hayatını kaybediyor.
  • Bugün Afrikalı Müslümanlar, iki büyük tehlike ile karşı karşıyadır. Biri açlık ve sefalet, diğeri ise, Afrikalıların içinde bulundukları imkânsızlıkları istismar eden Hristiyan misyonerlerin tuzağına düşerek imanlarını kaybetme tehlikesi… Afrika’da 1900’de Hristiyan nüfus yüzde 7 iken bugün yüzde 50’nin üzerindedir. Papua Yeni Gine’de 1950’de Hristiyan nüfus yüzde 1 iken 2003’te yüzde 97’e ulaşmıştır. Ve her yıl Afrikalıların yüzde 3,5’i Hristiyanlığa geçiyor. Geçen iki yılda 300 bin Müslüman Hristiyan oldu. Katolik Kilisesi, 20. yüzyılı Afrika için “Hıristiyanlık Asrı” olarak kabul etti. Asrımızda ise 100 bine yakın misyoner bölgede aktif olarak görev yapmaktadır.
  • Afrika’da her yıl yedi milyon insan açlıktan ölüyor.
  • Güney Afrika, dünya altının yüzde 14’ünü üretmekte olup, bilinen dünya rezervlerinin yüzde 41’ine sahiptir. Kıta, dünyadaki kobalt üretiminin yüzde 57’sini, elmas üretiminin yüzde 47’sini, manganezin yüzde 49’unu, fosfatın yüzde 31’ini, altının yüzde 21’ini, boksitin ise yüzde 9’unu sağlıyor. Altın ve elmas madenleri bakımından zengin olan Orta Afrika Cumhuriyeti’nde altın işletme imtiyazı ABD, İngiltere, Fransa ve Kanadalı dört şirkete ait.
  • Global Research’e göre Afrika ülkelerinde 750 bin Çin vatandaşı yaşıyor ve Pekin yönetimi bazı bölgelerde Çince öğrenimini teşvik ediyor. Çin Kara Kıta’dan günlük 1,5 milyon varil petrol ithal ediyor. Bu miktar, ülkenin petrol ihtiyacının yüzde 30’una denk geliyor.
  • Afrika kıtasının köylerinde öğrenim görenlerin oranı yüzde 20-25 arasında değişiyor. Afrika’nın gelişmiş şehirlerinde ise bu oran yüzde 30-40 arasında…
  • Afrika’da açlığın geldiği nokta içler acısı… Yaşanan bir olayda, doğal yollardan ölmüş 6 tonluk bir fili gören köylüler 1 saat 47 dakikada parçalayarak tüketti. 70 yaşındaki hayvanın toprak üstünde kalan kemikleri de parçalanıp, et suyu yapılmak üzere götürüldü. Paylaşılması sırasında, halk arasında kavga çıktı. Bir günün sonunda filin öldüğü yerde, kan izinden başka hiçbir şey kalmadı.
  • Nüfusu bir milyar olan Afrika’da yaklaşık 10 milyon insanın gözleri görmüyor. Göz doktorunun neredeyse olmadığı Afrika ülkelerinde insanlar hızla körleşiyor. Kör olan 10 milyon insanın yarısının kör olma sebebi, katarakt. Afrika’da katarakt hastası olup tedavi görebilenlerin oranı milyonda 500 kişidir. Nijer’de ameliyat yapabilen göz doktoru sayısı sadece 11’dir. Bu da, 1,2 milyon kişiye sadece bir göz doktorunun düştüğü anlamına gelmektedir.
  • Afrika kıtasındaki 28 ülkede milis, gerilla, ayrılıkçı gruplar ve anarşik gruplarlardan oluşan 201 farklı yapı yıllardır birbiri ile savaş hâlinde…

                Mazlum Afrika, her ne kadar bitirilmeye çalışılsa da bölgedeki Müslüman gençler Batının kendilerini sömürdüklerinin, bitirdiklerinin farkında. Bir günü bekliyorlar… Kalplerinde zalim-hırsız ABD, Çin, Avrupa ve gözü dönmüş ülkelerden intikam alma aşkı, kara gözlerinde ise İslam’ın geleceği günün hasreti var…

                ZALİMLER ALLAH’A HESAP VERECEK!