Gündem Özel

Gündeme Dair...

Paylaş:

İKİ YIL SONRA MİMAR SİNAN’DA ALPARSLAN KUYTUL HOCAEFENDİ İLE KONFERANS COŞKUSU!

Furkan Hareketi, 30 Eylül Cumartesi günü Mimar Sinan Açık Hava Tiyatrosunda “Peygamberler ve Mücadeleleri” konulu dev bir konferans gerçekleştirdi. Alparslan Kuytul Hocaefendi’nin cezaevinden çıkışından sonra ilk konferans olan programa onlarca şehirden binlerce Furkan Gönüllüsü katıldı. Kur’an-ı Kerim tilaveti, etkinlik gösterisi, Grup Furkan’ın ilahileri ve konuşma bölümünden oluşan konferansa büyük bir coşku hakimdi. Alparslan Kuytul Hocaefendi’nin konuşmasından bir kesit ise şu şekildeydi:

“Allah hemen her alanda seçilmişler yaratarak, bu sayede insanın ihtiyacını o seçilmişler ile karşılamaktadır. İnsanın en önemli ihtiyacı hidayet bulmasıdır. Allah Azze ve Celle bu alanda da seçilmişler yaratmıştır. İşte o seçilmişler Peygamberlerdir. Peygamberlerin hepsi ilk olarak Tevhidi anlatmışlardır. Çünkü en önemli mesele budur. Peygamberler “Allah’ın dünyasında Allah’ın dediği olmalı!” dedikler zaman evvela devletler, zenginler, güç ve kuvvet sahipleri onlara karşı geldiler. Oysaki peygamberler onları Allah’tan başka ilah olmadığını söylemeye davet etmekteydiler. Bunu söylemek insanlık için büyük bir şereftir.”

   

 

FURKAN GÖNÜLLÜSÜ GENCE 10 AY HAPİS CEZASI!

Osmaniye’de 24 Haziran Cuma günü, Furkan Hareketi mensubu bir vatandaşın evinde “Kur’an-ı Kerim eğitimi yapıldığı” öne sürülerek Emniyet ve Milli Eğitim gibi kurumlar tarafından savcılık izni olmaksızın inceleme gerçekleştirilmişti. Evinde eğitim yapılmadığını, yalnızca Kur’an okunduğunu belirtmesine rağmen ısrarla eğitim yapıldığını iddia eden memurlar, 27 Haziran 2022’de evin mühürleneceğini tebliğ etti. Olaya tepki gösteren Furkan Hareketi mensupları evin önünde toplanmış ve Osmaniye Emniyeti 8’i kadın olmak üzere toplam 26 kişiyi darp ederek gözaltına almıştı.

Gözaltına alınan ve daha sonra Osmaniye Çocuk Mahkemesinde yargılanan 16 yaşındaki A.T’ye, 10 ay hapis cezası verildi! Anayasa ile güvence altına alınan basın açıklaması ve yürüyüş yapma hakkı ise verilen skandal kararla çiğnenmiş oldu. Konuyu değerlendiren Alparslan Kuytul Hocaefendi şunları söyledi: “Kur’an okunan evin mühürlenmesi hakkında basın açıklamasına katılmak isteyen 16 yaşındaki çocuğa hapis cezası vermek bir gözdağıdır. Burada açık bir hata var. Bu karara itiraz edecekler. Büyük ihtimalle bu karar istinaftan dönecektir. Normal bir hukukçu bu kararın yanlış olduğunu hemen anlar, bunun döneceğini de bilir. Bu ceza vermek değil, mesaj vermektir. Ama bunların bize bir tesiri yoktur. Bu tür zulümler korkakları bitirir ama cesurların daha da cesaretini arttırır.”

FURKAN HAREKETİNİN ÖZGÜRLÜK MÜCADELESİ DEVAM EDİYOR!

8. ACM’de yargılanan 2’si tutuklu 13 Furkan Hareketi mensubunun mahkemesi 24 Kasım 2023’te görülecek. Haydar Akaroler ve Yusuf Tapan’ın tutukluğunun son bulması ve yapılan zulmü kınamak amaçlı bir araya gelen Furkan Hareketi mensupları, Adana Atatürk Parkında basın açıklaması gerçekleştirdiler. Açıklamada “Yusuf Tapan’a Özgürlük” ve “Haydar Akoraler’e Özgürlük” pankartları açılırken zulüm bitene kadar çay-kahve içme etkinlikleri, özgürlük yürüyüşleri gibi barışçıl eylemlerin ve mücadelenin devam edileceği belirtildi.