Gündem

Hayatına Anlam Katmak Mı İstiyorsun? İşte Sana Müjde!

Paylaş:

Sıradan sohbetlerden sıkıldın mı? Artık televizyon izlemiyor musun? Twitter’daki gündemler artık seni sarmıyor mu? Instagram’daki fotoğraflar sıradanlaşmaya mı başladı? Facebook zaman tüneli reklamlarla mı doldu? Yoksa Üniversiteye mi hazırlanıyorsun? Ya da üniversiteli olarak sıradan bir ‘üniversite hayatı’ mı yaşıyorsun? “Neler yapıyorsun?” sorusuna, “Aynı işte ne olsun” cevabını mı veriyorsun? O zaman bir kenara çekilip düşünme ve kafandaki soruları netleştirme vaktin gelmiştir.

 

Üniversite çağında bir genç olarak kafanda bir takım sorular mutlaka vardır. Bu sorularına yanıt bulduğun takdirde hayatını anlamlandırabilirsin. Araştırdın, sordun, tartıştın... Soruların belli ama cevap mı bulamıyorsun? İşte sana bir fırsat!

Furkan Nesli Dergisi olarak ‘hayatına anlam katmak’ için sorularına cevap arayanlara bir müjde vermek istiyoruz. Muhterem Alparslan Kuytul Hocaefendi, yıl boyunca her ay üniversite hazırlık ve üniversiteli gençlerle söyleşi programı düzenliyor! Gençlerin sorularını birebir yanıtlayan Hocaefendi, özellikle ‘hayatına anlam katmak isteyen’ gençlere tavsiyelerde bulunuyor. İki üniversite mezunu olan, Türkiye genelinde gerçekleştirdiği derslerle binlerce kişiye eğitim veren Hocaefendi, güncel meselelerdeki sorulara da Kur’anî bakış açısıyla cevap veriyor. 

Hocaefendi, 2016 Aralık ayında 24 Aralık Cumartesi günü üniversiteli bayan öğrenciler ile 25 Aralık Pazar günü ise üniversiteye hazırlanan erkek öğrencilerle söyleşi programında buluştu. Sadece söyleşi mi? Tabiki değil. Söyleşinin ön programı Kur’an tilaveti, ilahi, sinevizyon ve çeşitli etkinliklerle dolu dolu geçiyor. Söyleşinin son kısmında birbirinden ilginç sorular yanıtını buluyor.

 

Eğer sen de Muhterem Alparslan Kuytul Hocaefendi ile söyleşi programında bulunmak istiyorsan bu fırsatı kaçırmamalısın! Sorularınla beraber bu programa mutlaka katılmalısın.

 

Bir sonraki programın tarihini merak mı ediyorsun? furkanvakfi.net adresinden öğrenebilirsin.