Gündem

O Video Çok Konuşuldu

Paylaş:

 

AKP’NİN ADINI DEĞİŞTİRMEK LAZIM ‘ZKP’!

ALPARSLAN KUYTUL HOCAEFENDİ’NİN VİDEOSU SOSYAL MEDYADA BÜYÜK YANKI UYANDIRDI

Alparslan Kuytul Hocaefendi 29 Aralık 2017 tarihinde Mersin’de gerçekleştireceği konferansa önce izin verilip sonra hiçbir haklı gerekçe gösterilmeden son günde Valilik tarafından iptal edilince konferans yerine vakıf binasında tefsir dersi gerçekleştirdi. Tefsir dersi sonrasında kendisine yöneltilen bir soru üzerine isimlerini Adalet ve Kalkınma Partisi koyan AKP’nin adının artık “Zulümle Kalkınma Partisi: ZKP” olarak değiştirilmesi gerektiğini söylemesi sosyal medyada büyük yankı uyandırdı. Konu ile ilgili konuşmanın üzerinden uzun bir süre geçmesine rağmen tıklanmaya, izlenmeye ve konuşulmaya devam ediliyor.

ADALETİ VE CESUR KONUŞMASI HAYRAN BIRAKTI

Son yıllarda Türkiye’de büyük bir kesimin rahatsız olduğu fakat kimsenin sesini yükseltemediği bazı gerçeklerin Alparslan Kuytul Hocaefendi tarafından dile getirilmesi videonun birçok kesimde yankı uyandırmasına sebep oldu. Birçok aydın ve hocalardan yaşanan zulümlere hiçbir tepki gelmemesi de mağdurların tepkisine neden oluyordu. Alparslan Kuytul Hocaefendi videoda, özellikle Müslüman kimlikli kişilerin zulme karşı sessiz kalmasının insanları dinden soğuttuğunu açıkladı.

Ülkemizde alınan kararları İslami bakış açısıyla değerlendiren, sessiz yığınların sesi ve mazlumların ümidi olan Hocaefendi, bugün verilen kararların çoğunda adaletin olmadığına da değindi.

İŞTE SOSYAL MEDYADA YÜZBİNLERCE KEZ TIKLANAN O KONUŞMA:

“Her şey 15 Temmuz bahanesi ile yapılıyor. Herkesi susturmanın yolunu buldular. Bir gün bazı yetkililerin 15 Temmuz’dan haberinin olduğu anlaşılırsa ne olacak? Çünkü bu 15 Temmuz’u resmen kullanıyorlar. Hiçbir dönemde bu kadar adaletsizlik olmadı. Bence artık AKP’nin adını değiştirmek lazım. ZKP: Zulümle Kalkınma Partisi…

Mahkemeye verirlerse versinler. Yeter! Lanet olsun bu zulümlere. Allah bu sisteme bir daha tek parti nasip etmesin. Demek ki güçlü olunca güç zehirlenmesi oluyormuş. Koalisyonlar bunlardan çok daha iyiymiş. Hiçbir koalisyonun böyle bir zulmü olmadı. Çok güçlü hükümetler demek hayır getirmiyormuş. En fazla rüşvet bu dönemde! En fazla zulüm bu dönemde! Adlarını Adalet ve Kalkınma Partisi koymuşlar ama adaletin zerresi kalmamış memlekette! Şu ülkede kim güveniyor mahkemelere? Güvenen, mahkemelere hiç yolu düşmediği için güveniyordur.”