Gündem Özel

Susmayacağız

Paylaş:

                   Alparslan Kuytul Hocaefendi’nin talebeleri ve sevenleri zulme karşı ses getirmeye devam ediyorlar. Bu sebeple Furkan Gönüllüleri:

                                              Adana’da başlayan ve aralıksız devam eden özgürlük yürüyüşleriyle “özgürlük ve adalet” mücadelesine devam ediyor.

                                             Zulme tepki göstermek ve desteklerini ifade etmek için her çarşamba sabahı yaptıkları Alparslan Hocayla aynı saatte çay-kahve içme etkinliklerine devam ediyor.

                                              Adana’da 28 haftadır #HerPazar Basın açıklamaları düzenliyorlar. Adana’da 6 aydır aralıksız devam eden bu basın açıklamalarını Türkiye’nin çeşitli illerinde ve yurt dışında da gerçekleştiren Furkan Gönüllüleri bununla çeşitli konularda zulme tepki vermeye devam ediyor.

                FURKAN GÖNÜLLÜLERİNDEN BASIN AÇIKLAMALARI

                Alparslan Kuytul Hocaefendi’nin sevenleri, aylardır gerçekleştirdikleri pazar eylemlerine devam ederek Türkiye’nin uzun soluklu eylemlerinden birine daha imza atıyor. 30 Ocak 2018 tarihinde Alparslan Kuytul Hocaefendi ve Furkan Vakfına yapılan haksız operasyon sonrası Furkan Gönüllüleri eylem ve etkinliklerine bir an dahi ara vermemeleri, eylemlerin çeşitliliği ve orijinalliği ile dikkat çekiyor.

                Gönüllüler, Eylül 2018’den itibaren her pazar gerçekleştirdikleri “Alparslan Hocamla Kitap Okuyorum” etkinliklerine 5 Aralık 2018’den itibaren “Basın açıklamalarını” da ekleyerek pazar günlerini etkinliklerle geçiriyor. Olumsuz hava şartları ve polis engellerine rağmen aralıksız devam eden basın açıklamalarında Gönüllüler, özelde Alparslan Kuytul Hocaefendi ve Furkan Vakfı başkanı Ali Alagöz, genelde ise tüm mazlumlar için adalet isteyerek, bireysel ve toplumsal farkındalık oluşturmayı amaçlıyor. Haftalardır sekteye uğramadan devam eden basın açıklamaları, pankart-döviz ve sloganlar eşliğinde kimi zaman Adana Atatürk Parkı’nda kimi zaman da Adana Merkez Park’ta gerçekleştiriliyor.

                SESSİZ KALMADIK!

                Türkiye ve dünya Müslümanlarının sorunlarına duyarsız kalmayan gönüllüler, gündeme dair önemli konuları da basın açıklamalarına taşıyor. Basın açıklamalarında yaptıkları konu seçimleri ile dünyanın neresinde olursa olsun zulümlere karşı sessiz kalmayacaklarını gösteren gönüllüler, onlarca basın açıklamasına imza attı. Gönüllüler, “Alparslan Kuytul Hocaya Özgürlük”, “Alparslan Kuytul Hoca ve Furkan Vakfı Mahkemesine Dair Hakikatler”, “Zulme Karşı Mücadele” gibi Alparslan Hocaya dair yapılan hukuksuzlukları konu edinen basın açıklamalarının yanı sıra; Yeni Zelanda’daki terör saldırılarına, Mısır’daki idamlara ve Muhammed Mursi’nin şehid edilmesine, Yemen’deki insanî krize, Doğu Türkistan’daki zulüm gören Müslümanlara, cezaevlerindeki hukuk dışı uygulamalara, tutsak bebeklere, haksız yere hapsedilenlere, 28 Şubat mağdurlarına ve darbeler gibi çeşitli sorunlara karşı da basın açıklaması düzenliyor. Öte yandan “Tevhidden Medeniyete”, “Tevhid Manifestosu” şeklindeki basın açıklamalarıyla da İslamî hakikatlere dikkat çekiyorlar. Uzun soluklu mutat basın açıklamaları ile Türkiye’deki ölümcül sessizliği bozan gönüllüler, basın açıklamalarını haksızlık ve zulümler devam ettiği müddetçe sürdürmeyi hedefliyor.

                FURKAN GÖNÜLLÜLERİNDEN “SUSTURMA OPERASYONU” KONULU BASIN AÇIKLAMASI

                Çeşitli konularda yapılan basın açıklamalarında bu kez de Alparslan Kuytul Hocaefendi’nin dosyasındaki hukuksuzluklara ve içeride tutulmasının ‘susturma projesi’ olduğuna vurgu yapıldı. Gerçekleşen basın açıklamasında çeşitli meşru eylemlere devam edileceğine dair mesajlar verildi. Ayrıca Türkiye’deki tüm mazlumlara yapılan zulüm ve baskının son bulması çağrısı yapıldı. Alparslan Kuytul Hocaefendi’nin sevenleri tarafından açılan ‘susmayacağız’ etiketi Türkiye gündeminin üst sıralarına yükseldi. Furkan Gönüllüleri Alparslan Kuytul Hocaefendi ile aynı saatte kitap okuma etkinliğinin ardından “SUSTURMA OPERASYONU” konulu basın açıklaması düzenledi. Düzenlenen basın açıklamasının bir kısmı şu şekilde;

                Alparslan Kuytul Hoca; vatanını, milletini seven ve halkımızın teveccühünü kazanmış, kıymetli bir âlimdir. O Türkiye’de; Tevhidi, Kur’an ve Sünneti anlatması, İslam’a ve Müslümanlara olan hassasiyeti, doğruları kimseden korkmadan söylemesi, yanlışa yanlış demekten çekinmemesi, mazluma sahip çıkması, zulmün karşısında durması, ilmi, takvası, gayreti, cesareti, birçok meselede ileri görüşlülüğü ve isabeti ile tanınmış ve gönüllerde taht kurmuştur.

                Alparslan Hocanın bir yılı aşkın süredir cezaevinde bulunması kamuoyunu ciddi manada rahatsız etmektedir. Mahkeme dosyalarında Alparslan Hocanın tutuklu yargılanmasını gerektirecek bir durum yoktur; ki zaten bu zaman zarfında oldukça uzun bir tutukluluk süreci geçirmiştir. Alparslan Hocanın içeride tutulmasının sebebinin onun İslam dinini bütün gerçekliği ile anlatması ve haklı tenkitleri olduğunu neredeyse bilmeyen kalmamıştır. Bu şekilde onun tutuklu bulunmasının sebebinin; hukuki değil de siyasi olduğu açıktır. Alparslan Hocanın içeride tutulmasının bir susturma operasyonu olduğunu Türkiye’de yediden yetmişe neredeyse herkes bilmektedir. O halde halkın gözü önünde gerçekleşen bu iğrenç ve korkakça siyasete bir an evvel son verilmeli ve Alparslan Hoca serbest kalmalıdır.