Gündem

Tüm Engellemelere Rağmen Asla Geri Adım Atmadık!

Paylaş:

2014-2015 Yılı Böyle Geçti…

“Sizden hayra çağıran, iyiliği emredip kötülükten sakındıran bir cemaat bulunsun.

İşte onlar kurtuluşa erenlerdir.”

Âl-i mran, 104

‘Biz Medeniyetimize Dönüyoruz’ diyerek Müslüman ümmetin dirilişi için 20 yıldır daima hareket halinde olan Furkan Eğitim ve Hizmet Vakfı, tüm engellemelere ve karalama kampanyalarına rağmen çalışmalarına ve İslamî faaliyetlerine aralıksız devam etmektedir. Kurulduğu günden beri birçok faaliyetleri bünyesinde bulundurmakta, hizmet alanlarına her geçen gün yenilerini ekleyerek Allah’ın izni ile çığ gibi büyümekte ve her geçen gün halkımızın teveccühünü kazanmaktadır.

Furkan Vakfı Tefsir Sohbetleri

Furkan Vakfı Türkiye genelinde yıl boyunca 1000’ den fazla tefsir dersi gerçekleştirdi. Vakfın kuruluşu ile başlayan ve sahabe nesli gibi Kur’an’ın mesajını anlayan hayırlı bir nesil meydana getirmek için her hafta düzenli olarak yapılan Kur’an tefsiri sohbetleri, bir çok ilde yıl boyunca devam etti.

Furkan Vakfı Konferanslar Zinciri

Yurtiçi ve yurtdışında Muhterem Hocamız’ın katılımlarıyla kadın, erkek, genç, yaşlı yüz binlerce insana İslam’ın mesajını ulaştırmak için Allah yolunda binlerce kilometre yol kat edildi. Muhterem Hocamız yıl içerisinde tam 37 büyük konferans gerçekleştirdi.

Yurt genelinde hanımlara özel gerçekleştirilen konferanslar ve yine geleceğimizin mimarları olacak gençlerimize yurt genelinde özel olarak yapılan gençlik konferanslarıyla toplamda 36 konferans gerçekleştirdi.

Temel Eğitim Programları İle Yetişen İslam Davetçileri

Furkan Eğitim ve Hizmet Vakfı’nın yıllardır devam eden Temel Eğitim Programı 2014-2015 eğitim yılını tamamladı. Haftanın 3 günü derslere katılan yüzlerce kardeşimiz İslamî eğitimini tamamladı ve İslam davetçileri kervanına katıldı.

Ve Furkan Vakfı İslami Eğitimde Sınırları Aştı!

Furkan Vakfı hizmet halkasına bir yenisini daha ekledi! Yurtiçi ve yurtdışından, onlarca farklı şehirlerden yüzlerce kişinin katılımlarını sağlamak ve sahih İslam inancına sahip, aydın-âlim bir neslin yetişmesine vesile olmak için internet üzerinden İslamî eğitim vermeye başladı. Katılımın yoğun olduğu Sanal Eğitim Dersleri 2014-2015 eğitim ve öğretim yılını başarıyla tamamladı.

Yediden Yetmişe Tevhid Şuuru; Evlerde Kur’an Sohbetleri

İl-il, ilçe-ilçe, mahalle-mahalle, sokak-sokak hatta sınırlar ötesinde yediden yetmişe tüm halkımıza götürülen Kur’an hizmeti... Evler bir mescid şimdi... Binlerce ayrı evde gerçekleştirilen Kur’an sohbetleri ile evler nurlanıyor ve Furkan Vakfı engellemelere rağmen hakkın sesi olmaya devam ediyor...