Hocaefendi'den Mesaj

Tutukluluğun Perde Arkası

Paylaş:

Ağrı Patnos zindanlarından tutukluluğunun arka planını anlatmaya devam eden Alparslan Kuytul Hocaefendi’nin yapmış olduğu telefon görüşmesini sizlere aktarmaya devam ediyoruz.

İki noktadan bahsetmek istiyorum: Sedat Peker'in itirafları ve açık delillere dayanan iddiaları sebebiyle kimse hakkında işlem yapmayanlar, bir ahlaksızın, hain ve yalancının hiçbir delil ortaya koymadan ortaya attığı iddialarla kaburgalarının kırık olmadığı ve raporun sahte olduğu ortaya çıktığı halde ben de dahil 8 kişiyi tutukladılar. Çünkü beni tutuklamak için bahane arıyorlardı. Furkan Hareketini lekelemek ve dağıtmak için de fırsat kolluyorlardı.

Koray Sarısaçlı çok kişiye ihanet etmiştir. Evvela iki karısına ihanet etmiştir. Başka kadınlarla birlikte olmuştur. Sonra naylon faturalar kesip %18’lik KDV’sini devletten alarak devleti de milleti de soymuş bir adamdır. Yıllarca para kazandığı halde devlete vergi vermemiş ve türlü türlü yollarla maliyeden adamlar bularak vergi borcunu ödememiş bir adamdır. Sonra yanında çalıştırdığı kadınlara ve onların kocalarına ihanet etmiş bir adamdır. Hem kadınların namusunu kirletmiş hem kocalarının namusunu çalmış birisidir. Namus çalan her şeyi çalar. Yanında çalıştırdığı işçilerine ihanet eden, kendisi lüks içinde yaşadığı halde çalışanlarının hakkını vermeyen birisidir. Aynı zamanda kendi babasına ihanet etmiş birisidir. Şirketi babasının üzerine yapmış sahte fatura işlerinden ve devlete vergi vermediğinden dolayı da ceza alarak babasının üzerine 50 milyon borç bırakmış birisidir. Babası ölmeseydi adam ya hapislerde çürüyecekti ya da mahkemelerde sürünecekti.

Bütün bu ihanetleri yapan adam sonunda cemaatine, hocasına ve arkadaşlarına da ihanet etti. İhanet bir karakter meselesidir, bir alışkanlıktır. Bir defa yapan bir daha yapar. Başkasına ihanet eden sana da eder. Biz kendisine de çocuklarına da yıllarca iyilik yaptık ama onlardan bu kötülüğü gördük. Asaletsizlere iyilik yapan onlardan kötülük görür. Bizim başımıza gelen de budur. Allah Azze ve Celle hainlerle ilgili buyuruyor ki: “Allah hainleri sevmez.”1 “Allah her bir günahkâr haini sevmez.”2 “Allah her bir nankör haini sevmez.”3 Peygamber Efendimiz Sallallahu Aleyhi ve Sellem buyurmuştur ki: “Bir kimse ki o, emaneti korumuyor, emanete ihanet ediyor, onda iman yoktur. Bir kimse ki o da sözünde durmuyor onun da dini yoktur.”4 Bu şahıs hem emanete ihanet eden hem de sözünde durmayan bir şahıstır ve bu hadiste geçenler ona layıktır.

Bu adam yıllardan beri istihbaratçılarla görüşen birisiydi. Kaburgaları kırık olmadığı halde sahte kırık raporu ve sahte kan raporu alabilmesi onların sayesindedir. Yıllarca vergi ödememesi ve maliyenin ona hiçbir şey yapmaması yine istihbaratçıların sayesindedir. Yıllarca istihbaratçılarla oturdu kalktı. Defalarca onlardan uzak dur dedim ama uzak durmadı. Demek ki onlarla beraber kazanıyormuş o yüzden onlardan ayrılmamış.

Siyah gözlüklüler bize karşı operasyon yapabilmek için Koray'ı kullanmak istiyorlardı. Öyle zannediyorum ki Koray önceleri onlara uymadı, bunun üzerine 2017'de kız kardeşi Feray ile irtibata geçtiler. Son zamanlarda internette bize yapılan bu kumpası açıklayan Emre Soydanoğlu’nun dedikleri doğruysa bizim aleyhimizde 17 sayfalık bir rapor hazırlayıp Feray'a verdiler ve onu valiyle görüştürdüler. Bu şekilde dosyanın valiye ve dolayısıyla savcılığa intikalini sağladılar. Bunun üzerine 30 Ocak 2018'de bize karşı operasyon gerçekleştirdiler ve bizi hapse attılar. Ancak tek hedefleri biz değildik. Aynı kimseler Koray'ın parasını da yemek istiyorlardı. Koray bunu kabul etmeyince 4-5 aylığına onu hapse attılar. Koray hapse girmeden 1-2 gün önce 10 milyon parayı kardeşi Feray'a teslim etti. O yüzden siyah gözlüklüler Feray ile irtibata geçip iş birliği yaptılar ve onu Zeynel adında karanlık bir adamla birkaç aylığına nikahladılar. Bu şekilde Feray ve Zeynel vasıtasıyla paraya el koydular. Koray o yüzden Feray'ı kaç defa iş yerinden kovdu. Bütün bunları hem bana anlatmıştı hem de savcılığa verdiği ifadesinde de bunlar geçiyor. Koray ve Yaşar büyük ihtimalle siyah gözlüklülerle anlaştıkları için 4-5 ay sonra hapisten çıktılar ve Zeynel aldığı paranın büyük bir kısmını gayr-ı menkul şeklinde Koray'a geri verdi. Hapisten erken çıkmaları ve parasının büyük bir kısmını geri alması siyah gözlüklülerle anlaştığı içindi. Bu anlaşma bize karşı yapacakları yeni operasyonlarda onlarla iş birliği yapmalarıydı. Yaşar vakfın muhasebecisi, Koray da onlara göre vakfın gizli kasası idiyse 4 ayda nasıl bırakıldılar? Demek ki bu anlaşmalarla bırakıldılar.

Sonuç olarak şunu söyleyeyim: Yolumuz Allah yoludur, Allah Azze ve Celle bize yardım edecektir. Haksızlık yapanlar sonunda mağlup olacaklardır. Haksız ama güçlü olanlar, haklı ama güçsüz olanlara zulmedebilirler. Ancak devranın sonunda asla galip gelemezler. Madem ki yolumuz Allah yoludur, o halde bu yolda başımıza gelenlerin önemi yoktur. Yol cennete götürüyorsa dikenlerin ve taşların önemi yoktur. Cennete gözünü diken kimse yoldaki diken ve taşları görmez. Görse de önemsemez. Sevgiliye götüren yol uzun da olsa kısadır. Sevgiliye götüren yol yokuş da olsa iniştir. Sevgiliye götüren yol dar da olsa geniştir…

  1. Enfal, 58
  2. Nisa, 107
  3. Hac, 38
  4. Taberani

2 Haziran 2022 Perşembe

Ağrı Patnos Cezaevi | Telefon Konuşması