Gündem Özel

Gündemimiz Tevhid, Gündemimiz Davet

Paylaş:

Furkan Gönüllüleri:

·         15 Eylül Cumartesi günü Adana’da Alparslan Kuytul Hocaefendi’ye özgürlük için başlattıkları özgürlük yürüyüşlerine Türkiye genelinde devam ediyorlar.

·         Adana, Kozan, Diyarbakır, Kayseri, Osmaniye, Gaziantep, Ankara ve Kahramanmaraş’ta gerçekleşen Berat Kandili programlarında ve kutlu doğum münasebetiyle ‘Hz. Peygamberin Mesajı’ konulu “Mevlid-i Nebi” programında da bir araya geldiler.

·         Özgürlük ve adalet çağrısıyla her hafta yatsı namazı sonrası farklı camilerde bir araya gelip haksız tutukluluğa dikkat çekerek sosyal medya hesaplarından yayınladıkları canlı yayınlarla kamuoyuna açıklama yapıyorlar.

·         Alparslan Kuytul Hocaefendi ile birlikte Furkan Vakfı Gönüllülerinin de yargılandığı 10 Mayıs mahkemesine sayılı günler kala Adana’da oturma eylemi gerçekleştirdiler.

·         Adana’da üçüncüsü düzenlenen dev iftar programı vesilesiyle Ramazan Ayı’nın manevi atmosferinde buluştular.

·         Yardıma muhtaç ailelere destek olmaya devam ediyorlar. Her türlü gıda yardımının yanı sıra battaniye ve halı gibi yardımlarla ihtiyaç sahibi ailelere destek olmaya çalışıyorlar. Alparslan Kuytul Hocaefendi’nin yaklaşık 5 yıl önce başlattığı kardeş aile projesini devam ettiriyorlar.

·         İstanbul, Ankara ve Adana’da gerçekleşen gençlik programlarında bir araya geldiler.

·         İsrail terör devletinin Ramazan Ayı’nda Filistin’e gerçekleştirdiği kanlı saldırılarını basın açıklaması ile lanetlediler.

FURKAN GÖNÜLLÜLERİNDEN ZİYARET

Çeşitli fikir ve görüşlere sahip gazeteci, yazar, siyasetçi ve STK’ları ziyaret etmeye devam eden gönüllüler, Şanlıurfa’da Nur Camiasına bağlı Zehra Vakfını, HDP Kocaeli Milletvekili ve TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Üyesi Ömer Faruk Gergerlioğlu’nu ve SP Milletvekili Abdülkadir Karaduman’ı ziyaret ederek süreç hakkında konuştular. Ayrıca milletvekilleri Abdulkadir Karaduman ve Sezgin Tanrıkulu Alparslan Kuytul Hocaefendi’nin 10 Mayıs’taki mahkemesi ile ilgili TBMM’de basın toplantısı yaptı. Avukat Âdem Tural ise 10 Mayıs mahkemesi öncesi Gazeteci Çağlar Cilara ve Av. Mehmet Ali Başaran’ın programlarına konuk olarak katıldı.

FURKAN GÖNÜLLÜLERİNE BİR BERAAT DAHA!

Adana Atatürk Caddesinde ‘Alparslan Kuytul’a Özgürlük’ yazılı atkılarla yürümelerinden dolayı haklarında tutanak tutularak hâkim karşısına çıkan 9 kişi hakkında beraat kararı verildi. Ankara’da özgürlük için yürürken haksızca gözaltına alınan 3 Furkan Gönüllüsü ise yaşadıkları haksız muamele sebebiyle tazminat davası açmıştı. Görülen ilk duruşmada hâkim, gözaltına alınan Furkan Gönüllülerini haklı görerek manevi tazminat ücretinin gönüllülere ödenmesine hükmetti. Adana’da yürüyen Semra Kuytul ve beraberindeki 14 kişi hakkında ise soruşturma açılmış ve mahkemelik olmuşlardı. 15 kişinin yargılandığı mahkemede hâkim duruşmayı, ‘polis kamera kayıtlarının incelenmesi’ gerekçesiyle 21 Mayıs’a erteledi.

DORTMUNDLU FURKAN GÖNÜLLÜLERİNDEN “SESİNİ YÜKSELT” STANDI

Almanya Dortmund’da bulunan Furkan Gönüllüleri tüm dünyada Müslümanlara yapılan zulmü duyurmak için “Sesini Yükselt” sloganıyla stant kurarak insanları bilgilendirdi. Alparslan Kuytul Hocaefendi’nin Almanya’da bulunan sevenleri ise Tevhid hakikatini konu alan coşkulu bir konferans gerçekleştirdi.

FURKAN GÖNÜLLÜLERİNDEN KAHVALTI PROGRAMI

Alparslan Kuytul Hocaefendi’nin talebe ve sevenleri; kardeşlik ve dayanışmaya katkıda bulunmak, Hocaefendi’nin maruz kaldığı zulme karşı farkındalık oluşturmak amacıyla Adana Merkez Park’ta bir araya geldi. Kahvaltı ve etkinlikler esnasında Adana Emniyetinin yoğun katılımı dikkatleri çekti. Adana Merkez Parkta yoğun polis güvenliği altında gerçekleşen kahvaltıya binlerce kişi katıldı.

ALPARSLAN HOCANIN TUTUKLULUĞUNUN DEVAMINA KARAR VERİLDİ!

16 Nisan’da Adana 4. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen ara duruşmada bir kez daha Alparslan Kuytul Hocaefendi ve Furkan Vakfı Başkanı Ali Alagöz’ün tutukluluk halinin devamına karar verildi. Adana 1. Asliye Hukuk Mahkemesinde görülen Furkan Vakfı davası ise 3 Ekim tarihine ertelendi. Alparslan Kuytul Hocaefendi’nin uğradığı hukuksuzluğa dikkat çekmek için pasif eylemlere devam eden eşi Semra Kuytul hakkında ise 8. mahkeme açıldı.

TEVHİD BROŞÜRÜ YABANCI DİLLERE ÇEVRİLDİ

Dergimiz tarafından Şubat-2019 sayısına ek olarak okuyucularımıza sunduğumuz “Tevhid Broşürü” yoğun istek üzerine ilk olarak Almanca, Danca ve İngilizce’ye çevrildi. Bu vesileyle yurt dışındaki Furkan Gönüllüleri de kapı kapı dolaşıp Tevhid davasını anlatıyor.

FURKAN NESLİ DERGİSİ EĞİTİM VE KİTAP FUARINDA STANT AÇTI

Furkan Nesli dergisi olarak Şanlıurfa Eğitim ve Kitap Fuarında açtığımız stantla okurlarımızla buluştuk. Ayrıca dergimizin güçlü kalemlerinden Murat Gülnar ve Semra Kuytul ise söyleşi ve imza günlerinde standımızı ziyaret eden okuyucularımızla bir araya geldi.

FURKAN VAKFINDAN SRİ LANKA’DAKİ TERÖR SALDIRILARINA KINAMA

Furkan Vakfı resmî sitesinden yapılan duyuruda, Sri Lanka’da 359 kişinin hayatını kaybettiği terör saldırıları şiddetle kınandı. Bu tür terör eylemlerinin İslam’la bağdaşmayan eylemler olduğunun altını çizen vakıf sitesindeki açıklamada, “İslam’ın barış ve huzurdan yana bir din olduğunun anlaşılmasını diliyoruz” temennileri yer aldı.

FURKAN GÖNÜLLÜLERİNE YİNE HUKUKSUZ MÜDAHALE

Erzurum Emniyeti, elinde Tevhid broşürü olan bir grup Furkan Gönüllüsünü durdurup “Alparslan Kuytul’a Özgürlük” yazılı atkı takmanın suç olduğunu öne sürerek; “Sizi Erzurum caddelerinde ve sokaklarında bu şekilde dolaştırmayacağız. Suç ve suçlu propagandası yapıyorsunuz” ifadelerini kullandı. Gönüllülerin, savcılığın daha önceki atkı takmanın suç olmadığı yönünde verdiği kararı hatırlatmalarına ise polis memurunun, “Bir yerin savcılığı izin verebilir bu yerinki izin vermezse vermez” şeklinde karşılık verdiği öğrenildi.

Mardin Emniyeti de Gaziantep’ten Mardin’e gezi düzenleyen üniversiteli Furkan Gönüllülerine korkunç bir gece yaşattı. Darp ve tehditle geçen gözaltı sonrasında genç gönüllüler serbest bırakıldı.