Serbest

Mücadelem Ne İçin?

Paylaş:

Mücadelemiz Allah’ın rızasını kazanmak içindir. İnsanları kula kulluktan kurtarıp yalnız Allah’a kul yapmak içindir. İslam Medeniyetine ulaşmak, mazlumlara umut olmak içindir.

Tembellik Yapmam Günah Mı?

Kur’an’ın ‘mücadele edin’ emrini okuyup, Peygamberlerin mücadele ile dolu hayatlarını her gün anlatıp da tembellik yapmak mı? Tankların altında ezilen çocukları, namusları kirletilen bacıları, vatanları sömürülüp aç bırakılanları görüp de tembellik yapmak mı?

Evet, günahtır.

Kimlerden Mesulüm?

Kendimden mesulüm. Okumalı; kendimi ilmi olarak geliştirmeliyim. Zikir, ibadet, oruç gibi manevi gıdaları almalı, kalbimi temizlemeliyim.

Ailemden mesulüm, toplumumdan mesulüm, gençlikten mesulüm, devletimden mesulüm, ümmetimden mesulüm, yeryüzünün halifesi olarak tüm dünyadan mesulüm. Okuduğumu yaşamalı, anlatmalı, dinimin hakikatlerini ve davamı yaymalıyım.

Beni Mücadeleden Ne Alıkoyar?

Dünya, insanı aşağıya çeker. Dünya sevgisi; mal sevgisi, nefsi arzular, makam sevgisi, para sevgisi insanın belini çökertir, Hak davada koşturmasını engeller. Maneviyatı, benzini eksik olursa insanın motoru ilerlemekte zorlanır.

Ben Bir Dert Sahibiyim!

Bir derdim var benim. Ümmetim paramparça, yurdum tarumar. Gözlerimin önünde binlerce ölü var. Oturamam rahat koltuklarda. Koşmayı sevdim ben dikenli yollarda. Engeller çok, düşman çetin, rüzgâr çok sert esmektedir. Ama RABBİM benimledir. Mücadelemin esaslarını Kur’an ve Sünnetten alıp yürürüm ben; sağıma soluma bakmadan ve “ben olmazsam kimse olmaz” şiarıyla… Rabbim! Derdimi, mücadelemi, sancımı, ihlasımı, imanımı, sabrımı arttır.

Amin