Editör'den

Taziye Mesajı

Paylaş:

 

         Dergimizin başyazarı Muhterem Alparslan Kuytul Hocaefendi’nin kıymetli annesinin vefat haberini büyük bir üzüntü içinde öğrenmiş bulunmaktayız. Alparslan Kuytul Hocaefendi 30 Ocak 2018 operasyonu sonucu cezaevine girmesi sebebiyle annesi ile ayrılığın acısını yaşamış şimdi ise ikinci büyük ayrılığı yaşamaktadır. 10 Ağustos 2020 günü öğlen saatlerinde ölüm haberini aldığımız Besime Kuytul annemiz hayatının büyük bölümünde oğlu Alparslan Kuytul Hocaefendi’nin yanında kalmıştır. Furkan Nesli ailesi olarak bu acı ayrılık sürecinde tek tesellimiz cezaevindeyken “Rabbim ben buradayken annemin canını alma, çıkıp ona tekrar hizmet edebilmeyi bana nasip et” diye dua eden Muhterem Alparslan Kuytul Hocaefendi’nin duasının kabul olunmasıdır... Hocaefendi, cezaevindeyken eşi Semra Kuytul Hocahanım ile gerçekleştirdiği telefon konuşmalarında ilk olarak annesini sorar, içinde bulunduğu sıkıntılı sürece rağmen annesinin her halini en ince ayrıntısına kadar öğrenmek isterdi.

         Besime Kuytul annemiz ise “aslan oğlum” diyerek sevdiği Hocaefendi’yi Bolu F Tipi Cezaevi’nde iken tüm rahatsızlıklarına ve uzun bir yolculuğa rağmen yalnız bırakmamış ve onu ziyaret etmişti. Adana Bolu arası sekiz saat süren bu çileli yolculuk dizleri tutmayan, yürümekte zorlanan yaşlı bir anne için yaşanmasını hiç istemediğimiz bir yolculuktu. Anne ve “aslan oğul” arasındaki bu bağın oluşmasında elbette Hocaefendi’nin “Anne ve babası yanında yaşlananlar bunun kıymetini bilsinler, onlara hizmet etsinler” sözünü bizzat yerine getirmesi etkili olmuştu. Hizmet hayatının çok yoğun olduğunu bildiğimiz ve hayırlı bir neslin inşası için ömrünü feda eden Hocaefendi hiçbir zaman ailesini ihmal etmemiş örnek bir baba, eş ve annesiyle olan bağıyla örnek bir evlat olmuştur.

         Furkan Nesli ailesi olarak “Cennet annelerin ayakları altındadır” hadis-i şerifinin şuurunu ömrü boyunca taşıyan ve annesine hizmet eden Hocaefendi’ye bizler de şahitlik ettiğimizi bir kez daha dile getirir, Hocamıza ve Kuytul ailesine bu acı gününde sabırlar dileriz...

                Sadaka-i cariye olarak arkasında salih ve öncü bir evlat bırakan, sevenleri ve evlatları tarafından misafirperverliğiyle tanınan ve 90 yaşında hakkın rahmetine kavuşan Besime annemize, Rabbimiz cennet nimetlerini nasip etsin diyoruz. Başımız sağ olsun.