Özel Haber

Türkiye Alparslan Kuytul’u Konuşuyor

Paylaş:

 

                5 Aralık 2019’da tahliye olan Alparslan Kuytul Hocaefendi tahliyesinden sonra birçok medya kuruluşunun ilgi odağı haline geldi. Herkesin merakla beklediği soruları katıldığı programlarda yanıtlayan Başyazarımız Alparslan Kuytul Hocaefendi, açıklamalarında yaşadığı iki yıllık sürece değindi.

                ALPARSLAN KUYTUL MİLLÎ GAZETE’DE

                Alparslan Kuytul Hocaefendi ve eşi Semra Kuytul Hocahanım, tahliyenin ardından aynı gün Millî Gazete’ye açıklamalarda bulundu. Semra Kuytul Hocahanım “Her fırsatta bu dosyanın suç dosyası değil, sus dosyası olduğunu dile getiriyorduk” derken Alparslan Kuytul Hocaefendi “Beni boyun eğdirmek için hapse attılar” dedi. Alparslan Kuytul Hocaefendi Millî Gazete ailesine bu süreçteki desteklerinden dolayı teşekkür etti.

                ALPARSLAN KUYTUL YAVUZ OĞHAN’IN KONUĞU

                Alparslan Kuytul Hocaefendi Yavuz Oğhan’ın daveti üzerine ‘bidebunu izle’ adlı Youtube kanalına canlı telefon bağlantısı gerçekleştirdi. Kırpılmış videoların, atılan iftiraların ve asıl tutuklanma sebebinin konuşulduğu programda Alparslan Kuytul Hocaefendi mazlumları savunmaya devam edeceğini söyledi.

                ALPARSLAN KUYTUL GAZETE DUVAR’DA

                Alparslan Kuytul Hocaefendi Gazete Duvar muhabiri Özlem Akarsu ile röportaj gerçekleştirdi. Yapılan röportajda Alparslan Kuytul Hocaefendi’nin tecritte uzun süre kalmasına, Müslümanların zulme karşı sessiz kalmasına, kendisinin asıl tutuklanma sebeplerine değinildi.

                ALPARSLAN KUYTUL TV5’TE

                11 Aralık’ta İstanbul’a giden Alparslan Kuytul Hocaefendi, TV5’te Yıldıray Oğur’un sunduğu Medya Analiz programının konuğu oldu. Programda gençlik döneminden de bahseden Alparslan Kuytul Hoca, Yıldıray Oğur’un sorularıyla yaşadığı mağduriyetleri, yargılanma ve tutukluluk sürecini anlattı. Aynı zamanda Furkan Gönüllülerinin de vermiş olduğu hak ve adalet mücadelesinden dolayı “Talebelerimle gurur duyuyorum” dedi.

                Bunun yanı sıra 12 Aralık’ta İstanbullu sevenleri ile bir araya gelerek hasret gideren Alparslan Kuytul, 2 yıllık sürece yönelik en çok merak edilen soruları yanıtladı.

                ALPARSLAN KUYTUL KHK TV’DE

                Youtube kanalı KHK TV’nin daveti üzerine Alparslan Kuytul Hocaefendi Ahmet Erkan’ın sorularını yanıtladı. Programda birçok konudan bahsedilirken en çok dikkat çeken konu ise Müslümanların suskunluğu ve pasifliği oldu.