Mustafa ŞAHİN

Mustafa ŞAHİN

Mustafa ŞAHİN

Biyografi:

16 Ağustos 1987 yılında Adana Karaisalı ilçesinde doğdu. 2007 yılında Gaziantep Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünü okumaya başladı. 2012 yılında bu bölümden mezun oldu. Sonraki yıllarda açık öğretim ilahiyat ön lisans bölümünü bitirdi.

Henüz ortaokul yıllarında Furkan Hareketiyle kısa bir tanışması oldu ancak çok uzun sürmedi. Daha sonra 2002 yılında Furkan Gönüllülerinden abisi ve bazı kimseler vesilesi ile Furkan Hareketine gönüllü olarak katılmaya başladı. İlk hizmet yıllarını Adana’da geçirdikten sonra üniversite okumak için gittiği Gaziantep’te Furkan Gönüllüleriyle görüşmeye ve davet çalışmalarına devam etti.

2007-2015 yıllarını en verimli yılları olarak tanımlıyor kendisi. Gaziantep’te uzun süre, yaklaşık 9 yıllık hizmet süresince birçok gencin hidayetine vesile olmanın mutluluğunu yaşamaktadır. Üniversitede olduğu sürede o zamanlar Gazze ve Mavi Marmara olayları ile alakalı çeşitli mitingler ve basın açıklamalarında, konferans ve duyuru çalışmalarında etkin rol aldı. Ümmetin içine düştüğü buhrandan kurtulmak için Rabbani metodu benimseyen Alparslan Kuytul Hocaefendi ile bağı gün geçtikçe daha da kuvvetlendi.

Her yıl Furkan Hareketinin düzenlediği konferans ve davet çalışmalarında aktif katılımcı oldu. Müslümanların korkak ve çekimser halleri onu derinden üzüyor ve onları uyandırmak için her ne gerekiyorsa yapmaya kendisini görevli hissediyordu.

Yazı yazmaya daha ilkokul yıllarında doğa ve din hakkında yazdığı küçük şiirler ve dörtlüklerle başladı. İlk şiir defterini maalesef bir sel baskınında kaybetti. Daha sonra lise yıllarında Adana’da liseli Furkan Gençliği arasında düzenlenen Peygamberimize yazılan şiir yarışmasında birincilik alarak bir yarım altın kazandı. Belki de bu ödül onun için yazmanın önünü daha da açtı. Üniversiteli yıllarda geceleri uyuyamadığı zamanlarda ümmetle ve kalbin halleriyle alakalı kısa sözler ve şiirleri telefonunda yazarak Furkan Gönüllüsü kardeşlerine gönderiyordu.

2011 yılında dergimiz yayın hayatına başladığında yazarlarımızdan İzzet Daş Beyefendi yayın kuruluna yazılarını göstermiş olacak ki ona ilk baskıda yazı yazma görevi teklif edildi. Böylelikle ilk dergi yazısını yazmış oldu.

En sevdiği şeyler: Yalnız kalmak, tefekkür etmek, doğa yürüyüşleri, şiir dinlemek ve okumak, eski klasik dini eserlerden tasavvufla alakalı kitaplar okumak.

Yazarımız evli ve 2 çocuk babasıdır. Mardin’de ikamet etmektedir.

Paylaş: